10 grudnia 2022, sobota | 19:00
Świąteczny koncert na 17 głosów

Strefa I – 100 zł
Strefa II – 80 zł

Brak opisu obrazkaAnna Malek, Łukasz Szuba, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Kamila Dauksz-Boruch, Agnieszka Ozon, Magdalena Wójcik-Gugulska, Natalia Janus, Paulina Burzyńska, Wojciech Dereń, Maria Małkiewicz, Michał Warmuzek, Monika Wiśniowska-Basel, Michał Bober, Aleksandra Gadzińska-Dobija, Piotr Jurkowski

Tomasz Basel – piano

Michał Wilczyński – gitara

Piotr Sypień – gitara basowa

Tomasz Garbera – perkusja

Jacek Mełnicki – wokal, piano, aranże, przygotowanie chóru

Tradycyjnie koncert składa się z dwóch części: w pierwszej usłyszymy najpiękniejsze polskie i światowe piosenki świąteczne w nowych aranżacjach, w drugiej utwory wybrane przez samych wykonawców, w myśl hasła „co mi w duszy gra”.

Już po raz ósmy mamy przyjemność zaprosić słuchaczy na Świąteczny koncert na 17 głosów. Pierwszy koncert z tej serii odbył się w 2014 roku i uczestniczyło w nim 12 wykonawców, wywodzących swoje artystyczne korzenie z Opolskiego Studia Piosenki i Opole Gospel Choir pod dyrekcją Jacka Mełnickiego. Koncert był podsumowaniem cyklu koncertów Na dwa głosy, realizowanego w Klubie Muzycznym. Ponieważ zarówno sam koncert jak i wspomniany wyżej cykl spotkał się z entuzjastycznym odbiorem zarówno słuchaczy jak i samych artystów, w następnych latach postanowiono kontynuować projekt. Kolejny grudniowy koncert był już Świątecznym koncertem na 15 głosów, a od 2016 roku na 17 głosów. Na przestrzeni tych ośmiu lat nastąpiły niewielkie zmiany wśród wykonawców, część z nich odeszła z powodu zatrudnienia w profesjonalnych teatrach muzycznych, część z powodu realizacji własnych projektów artystycznych. Jednak podstawowy skład artystów nie zmienił się i będziemy mogli usłyszeć koncert ośmiu duetów i jednego kapelmistrza – Jacka Mełnickiego.

Tradycyjnie koncert składa się z dwóch części, w pierwszej usłyszymy najpiękniejsze polskie i światowe piosenki  świąteczne w nowych aranżacjach, w drugiej utwory wybrane przez samych wykonawców, w myśl hasła: co mi w duszy gra!

Koncert poprowadzi Magdalena Bober.

Praca w telewizji to jej pasja i zawód od ponad piętnastu lat. Przez cztery lata była reporterką i prezenterką największego programu newsowego na Dolnym Śląsku – Faktów w TVP Wrocław, prowadziła też Słownik polsko@polski z prof. Miodkiem w TVP Polonia. Po przeprowadzce do Warszawy na wiele lat związała się z grupą TVN.

Jest autorką i wydawczynią książki Jak to się stało? …i ile było w tym przypadku, o karierze i życiu Barbary Kurdej-Szatan.

Uwielbia kontakt z publicznością, a stres i presja czasu działają na nią wyłącznie mobilizująco.