Obrazki z wystawy - Modest Musorgski

Obrazki z wystawy – Modest Musorgski

Ostatni marcowy koncert symfoniczny rozpoczęła Uwertura Grażyny Bacewicz, którą uczciliśmy 110. rocznicę urodzin i 50. rocznicę śmierci kompozytorki.

Gwiazdą wieczoru był Bartosz Koziak, którego opolska publiczność miała okazję już wcześniej poznać nie tylko jako solistę ale też wykładowcę kursów muzycznych. Wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod dyrekcję Przemysława Neumanna wykonał I Koncert wiolonczelowy Es-dur op. 107 Dymitra Szostakowicza – była to wspaniała interpretacja dzieła, wymagająca zarówno od wykonawcy jak i publiczności skupienia i perfekcyjnej analizy dzieła muzycznego.

Salę wypełnili nie tylko melomanii Filharmonii jak również młodzież, która skorzystała z biletów w ramach programu Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!

Na zakończenie zabrzmiały Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego zorkiestrowane przez Maurice Ravela, którym towarzyszyła multimedialna projekcja obrazów nawiązujących do tytułów poszczególnych miniatur.

Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu.