KONTAKT

Wszelkie zapytania dotyczące wynajmu pomieszczeń Filharmonii Opolskiej prosimy kierować na adres:
m.rosinska@filharmonia.opole.pl

 

Filharmonia Opolska

Filharmonia Opolska

 

Do atutów zaliczyć możemy:
– wspaniały nowoczesny obiekt usytuowany w samym centrum miasta,
– długoletnie doświadczenie w profesjonalnym świadczeniu tego rodzaju usług – organizowaniu koncertów i wydarzeń artystycznych, udostępniając przy tym swoje podwoje wymagającym i renomowanym podmiotom – m.in. fundacjom, stowarzyszeniom, wyższym uczelniom oraz prywatnym przedsiębiorcom.

SALA KONCERTOWA jest jedną z największych sal koncertowych Opolszczyzny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań architektonicznych i kompozycji specjalnie dobranych rozwiązań akustycznych – charakteryzuje się bardzo dobrą akustyką wnętrza. Sala posiada 495 miejsc siedzących na widowni oraz scenę o wymiarach: szerokość ok. 15 m, głębokość ok. 9,4 m i wysokość ok. 8m, co daje łączną powierzchnię 141m2. Sala koncertowa jest klimatyzowana oraz wyposażona w profesjonalną aparaturę nagłośnieniową i oświetleniową, dzięki której możliwa jest realizacja różnorodnych koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalnych. Nad sceną zamontowane są sztankiety sterowane wyciągarkami wykorzystywane jako wieszaki dekoracji, banerów, kotar itp. Ponadto scena wyposażona jest w dźwignik sceniczny umożliwiający transport ciężkich i wielkogabarytowych przedmiotów na scenę. W bezpośrednim sąsiedztwie sali koncertowej znajdują się przestronne foyer z  hallem i antresolą wykorzystywane jako przestrzenie wystawienniczo – bankietowe.

 

Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Brak opisu obrazka

SALA KAMERALNA znajduję się na I piętrze gmachu Filharmonii. Posiada powierzchnię ok. 108 m2 i 120 miejsc siedzących dla publiczności z możliwością aranżacji widowni w dowolny sposób. Sala kameralna jest klimatyzowana oraz wyposażona w aparaturę nagłośnieniową i projektor z ekranem. W Sali kameralnej mogą się odbywać koncerty małych składów muzycznych, koncerty akustyczne, spotkania, konferencje, itp.

 

Sala Kameralna v

Sala Kameralna

 

KLUB MUZYCZNY zlokalizowany jest w szklanej części budynku. Jest połączony z restauracją, która znajduje się na dolnym poziomie. W górnej części zbudowana jest scena, na której odbywają się różnego typu koncerty klubowe i kameralne. Scena wyposażona jest w system nagłośnienia i światła sceniczne. Widownię stanowią wygodne kanapy oraz stoliki, latem przestrzeń można otworzyć na zewnętrzne tarasy.

Brak opisu obrazka

 

ANTRESOLA to przestrzeń przeznaczona na organizowanie spotkań i cateringów. Umiejscowiona jest bezpośrednio nad Salą koncertową i Klubem Muzycznym, dzięki czemu łatwo można łączyć wydarzenia oficjalne z tymi mniej formalnymi na antresoli. Ściany antresoli cyklicznie służą jako przestrzeń wystawiennicza, można tam podziwiać malarstwo czy fotografię opolskich artystów.

Brak opisu obrazka