Brak opisu obrazka

Ostatni w tym sezonie artystycznym koncert kameralny mógł odbyć się z udziałem publiczności, która wyjątkowo mogła usiąść w miejscu gdzie zwykle podczas koncertów siedzi orkiestra. Na specjalnie zaaranżowanej estradzie zaprezentował się kwartet smyczkowy Quantum w składzie: Anna Trefon (skrzypce), Agnieszka Kalisz-Dzik (skrzypce), Miłosz Pluta (altówka), Agnieszka Płoszejowska (wioloczela) – czyli muzycy na co dzień koncertujący w Orkiestrze Filharmonii Opolskiej. Publiczność, ulokowana w miejscu, które zwykle zajmuje orkiestra, mogła usłyszeć dwa kwartety smyczkowe – norweskiego kompozytora Edwarda Griega (Kwartet smyczkowy g-moll op. 27 nr 1) oraz pochodzącego z Danii Carla Nielsena (Kwartet smyczkowy Es-dur op. 14 nr 3).

– Było bardzo kameralnie i bardzo miło – mówi w Radiu Opole uczestniczka wydarzenia. – Myślę, że częściej powinniśmy chyba właśnie w ten sposób siedzieć. Bardzo nam było wygodnie dzisiaj na tych kanapach.

Podczas koncertu tradycyjnie można było posłuchać opowieść o kompozytorach i kontekście ich działalności artystycznej, a także rozmowy z muzykami, pozwalającej nieco lepiej poznać artystów, również od pozamuzycznej strony.

Relację z koncertu można przeczytać i posłuchać na stronie naszego partnera medialnego Radia Opole.

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne na naszym profilu na Facebooku.

Brak opisu obrazka