Mimo, że oficjalne rozpoczęcie 71. sezonu artystycznego odbędzie się 30 września 2022 r., już teraz zapraszamy na koncerty do Filharmonii Opolskiej.

Od wielu lat, Filharmonia Opolska włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.
W dwa wrześniowe weekendy ponad 500 instytucji kulturalnych, oświatowych i regionalnych w całej Polsce organizuje wydarzenia, dzięki którym można lepiej poznać i zrozumieć historię oraz kulturę swojego regionu.
W najbliższą sobotę – 17 września, o godzinie 18:00 – zapraszamy na koncert Odnaleziona muzyka Śląska Opolskiego.

W programie koncertu usłyszymy autorskie opracowania źródłowych materiałów pieśni ludowych od XIX do połowy XX wieku.
Zabrzmią śląskie tańce: krzyżok, kołomajka i kalina. Zespół MUSICA VENA ROOTS tworzą muzycy pochodzący z Opolszczyzny, na co dzień koncertujący w Orkiestrze Filharmonii Opolskiej oraz będący gościnnymi artystami naszej Instytucji.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Od godziny 17:00 w kasie Filharmonii będzie można odebrać bezpłatne wejściówki.

A dzień później, 18 września, o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

W programie w programie koncertu usłyszymy dzieła muzyki organowej niemal wszystkich epok historii muzyki. Dopełnieniem koncertu stanie się twórczość pieśniowa Franza Schuberta, a także śląska muzyka wokalno-instrumentalna M. Filkego oraz popularne kompozycje z zakresu muzyki gospel i twórczości dziecięcej. Ten repertuar wykonany zostanie przez zespoły wokalne DIMK: Chór dziecięcy oraz Chór żeński pod dyrekcją Eweliny Szendzielorz, a także Zespół gospel pod dyrekcją Katarzyny Piaseckiej.
Bilety dostępne TUTAJ

20 września, we wtorek o godzinie 19:00 zapraszamy na Kameralny koniec lata.

Koncert w wykonaniu Tomasza Tomaszewskiego na skrzypcach oraz Adama Tomaszewskiego przy fortepianie.

W programie: Franz Schumann – 3 Sonatiny op. 137 na skrzypce i fortepian.

Więcej informacji o koncercie TUTAJ.

Bilety w cenie 10 zł dostępne są na naszej stronie internetowej TUTAJ.