OFFbaroque to nowatorski pomysł na połączenie muzyki elektronicznej i barokowej.

Brak opisu obrazka

Sama tematyka już nam mówi, że nie będzie to zwykły koncert. A poza warstwą dźwiękową, wielkie znaczenie tego wieczoru będzie miała warstwa wizualna. Barwne światła stanowią bowiem idealne dopełnienie dla nowatorskiego połączenia dwóch (tylko) pozornie oddalonych od siebie o galaktyki muzycznych światów. Ale czy tak jest na pewno?

Wydaje się, że muzyka barokowa nijak ma się do znanej nam współcześnie elektronicznej. Otóż nic bardziej mylnego!

Warstwa elektroniczna wzbogaca walory instrumentów akustycznych, a w połączeniu z metaliczną barwą głosu sopranistki, ukazuje najgłębsze, muzyczne treści epoki baroku. Romans tych elementów wraz z dopracowanym image’em scenicznym wykonawców tworzy wysublimowaną wizualnie całość, atrakcyjną dla współczesnego, wymagającego odbiorcy.

Muzyczne treści barokowe we współczesnej odsłonie zarejestrowane zostały na albumie, który został wydany w listopadzie 2022 r. Jest już dostępny w sklepach muzycznych i cieszy się pozytywnymi recenzjami wśród krytyków i znawców różnorodnych gatunków muzycznych.

 

 

Brak opisu obrazka

Szymon Sutor

Aranżacje utworów wykonał laureat Fryderyków 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku / Jazz Szymon Sutor. Muzyka elektroniczna jest jego kolejną podróżą po muzycznych przestworzach. Być może dzięki płycie OFFbaroque w gablocie Szymona pojawi się kolejna statuetka?

Brak opisu obrazka

Kaja Mianowana

Wraz z Szymonem Sutorem na estradzie Filharmonii Opolskiej tego wieczoru pojawi się także wokalistka i aktorka musicalowa – Kaja Mianowana.

O warstwę instrumentalną zadbają: klawesynista, pianista i aranżer, który po mistrzowsku zawsze przedstawia brzmienie instrumentu, przy którym zasiada – Stanisław Łopuszyński oraz wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów, perkusista – Patryk Dobosz.

 

Brak opisu obrazka

Stanisław Łopuszyński

Brak opisu obrazka

Patryk Dobosz

 

Zapraszamy na małą próbkę tego, co zabrzmi na koncercie TUTAJ.

Więcej szczegółów o koncercie TUTAJ, a bilety na koncert dostępne są TUTAJ