25 marca 2024 (poniedziałek) o godz. 11:00 w Sali kameralnej Filharmonii Opolskiej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Autorów Europejskich (II edycja)

Inicjatywa, która celebruje i pomaga młodszemu pokoleniu w odkrywaniu ogromnej różnorodności literatury europejskiej. Jest okazją m.in. do do spotkań z autorami, poznawania procesu powstawania publikacji, wymiany doświadczeń i wiele innych. Dzień Autorów Europejskich ma na celu nie tylko przybliżenie młodym ludziom bogactwa literatury europejskiej, ale także wspieranie współpracy między edukacją a kulturą. Jak wykazało niedawne badanie PISA –  obserwujemy tendencję spadkową w zakresie umiejętności czytania w całej Europie.
Pierwsza edycja Dnia Autorów Europejskich została zorganizowanego przez Komisję Europejską 27 marca 2023 r. – w całej Europie zorganizowano ponad 1000 wydarzeń.

W wydarzeniu współorganizowanym przez Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera oraz Europe Direct Opole udział wzięli: Anna Juruć, Weronika Wyżlińska /śpiew/, Joanna Korbaś /śpiew/, Magdalena Pizio oraz Bartosz Frydel /fortepian/.

Więcej informacji nt. wydarzeń:

https://culture.ec.europa.eu/cultural-and-creative-sectors/books-and-publishing/day-of-european-authors