Nothing Else Matters – bo co innego może liczyć się bardziej od miłości? Choć James Hetfield tworząc ten utwór miał na myśli jej romantyczny wymiar, to trudno się nie zgodzić, że miłość nie jedno ma imię.

W tym wypadku imiona są dwa Andrzej i Jan – wirtuozi gitar z ogromną miłością do  muzyki, jej wielowymiarowości i niejednoznaczności. Duet w wyjątkowy i charyzmatyczny sposób prezentuje własne aranżacje, a koncerty z jego udziałem to  prawdziwa gratka dla miłośników brzmienia gitar. Od wielu lat w synergii wygrywają utwory największego formatu – ze sceny usłyszymy najsubtelniejsze utwory takich artystów jak Norah Jones czy Stevie Wonder oraz ostre brzmienia zespołów Metallica i Led Zeppelin. Nie obejdzie się też bez tematów muzycznych z takich filmów jak The Deer Hunter (Łowca jeleni) i wspaniałej melodii Cavatina stworzonej przez Mayersa. Na deser pozostanie nam pokaźny zbiór polskich ballad, zarówno popowych jak i rockowych m.in.: Nie płacz Ewka Perfectu czy Czterdzieści lat minęło Matuszkiewicza. Pozwolą nam one na nieco nostalgii, ale i czynne włączenie się do koncertowania – na co liczą zaproszeni Artyści.

Repertuar Andrzeja Trefona i Jana Cichego jest absolutną kwintesencją definicji muzyki rozrywkowej i jazzowej, a wybrane utwory cudownie podsumują charakter tegorocznego sezonu artystycznego, który w Klubie Muzycznym dobiega już końca.

Do zobaczenia w Filharmonii!

Jazz w wolnej chwili – Andrzej Trefon i Jan Cichy