Brak opisu obrazka

Budynek Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście do obiektu pozbawione barier architektonicznych odbywa się głównymi drzwiami od ulicy Krakowskiej oraz drzwiami przez portiernię od ulicy Żwirki i Wigury.
Dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich do klubu muzycznego odbywa się przez drzwi szklane od strony ulicy Mozarta. W klubie muzycznym znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Brak opisu obrazka

Dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich do części administracyjno – biurowej usytuowanej na III piętrze – odbywa się windą, do której dojazd jest przez  portiernię od strony ulicy Żwirki i Wigury.
W poziomie przyziemia znajduje się kasa biletowa, szatnia oraz toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Dostęp na poziom parteru, gdzie znajduje się hol oraz sala koncertowa, odbywa się za pomocą przyschodowego podnośnika. Obsługa techniczna Filharmonii służy pomocą podczas korzystania z urządzenia.
Dostęp do sali koncertowej jest z poziomu holu. Miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się w sali koncertowej przed pierwszym rzędem foteli.
Osoby niepełnosprawne, które wymagają opiekuna, za okazaniem odpowiedniego dokumentu mają wstęp wolny na koncerty abonamentowe oraz koncerty kameralne, których organizatorem jest Filharmonia Opolska.  Ich opiekunowie uprawnieni są do zakupu biletu ulgowego jeżeli przy danym koncercie istnieje taka możliwość.
W pobliżu Filharmonii (przy ul. Żwirki i Wigury) znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ich administratorem jest Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka