30 kwietnia 2020, czwartek | 19:00
Beethoven 2020

Bilet 25 zł

Szanowni Państwo,

w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo melomanów, pracowników Filharmonii Opolskiej oraz zaproszonych Artystów informujemy, iż  koncert SYMFONIKA NA CZTERY RĘCE zaplanowany na 30 kwietnia 2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.

Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebook

Mateusz Wizjan – fortepian

Dawid Andraszewski – fortepian

Ludwig van Beethoven (opr. Hugo Ulrich)

Uwertura Egmont op. 84

VII Symfonia A-dur op. 92

Ten cykl koncertów polecamy szczególnie:

Słuchaczom dojrzałym w swoich muzycznych wyborach. Takim, którzy wiedzą już co nieco o symfonice i są gotowi, by zapoznać się z muzyką nieco delikatniejszą, subtelniejszą, ale też potrafiącą poruszyć w zupełnie nowy sposób. Osobom poszukującym spokoju i oddechu w ciepłej, kameralnej atmosferze. Uczniom szkół muzycznych, którzy mogą skorzystać z wyjątkowej okazji bezpośredniego spotkania i rozmowy z zaproszonymi artystami.

fot. Karolina Grzegorzek

Mateusz Wizjan – fortepian

Pianista urodzony w 1989 roku, w Szczecinie. Studia I i II stopnia ukończył z wyróżnieniem, w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, w Poznaniu, gdzie kontynuował dalszą naukę pod kierunkiem prof. dr hab. Anny Organiszczak. W 2018 roku ukończył studia III stopnia otrzymując tytuł Doktora Sztuki. Od kilku lat jest zatrudniony na wydziale I, w swojej Alma Mater, gdzie współpracuje z dyrygentami.

Mateusz Wizjan wielokrotnie zdobywał laury na konkursach pianistycznych w Polsce i za granicą m.in.: w lipcu 2018 r. wspólnie ze swoją żoną Julią Wizjan, występując jako Wizjan Piano Duo, zdobył nagrodę specjalną na 27. Międzynarodowym Konkursie IBLA, na Sycylii. Obecnie Wizjan Piano Duo pracuje nad swoją debiutancką płytą z kompozycjami prof. dr hab. Moniki Kędziory.

Podczas swojej pianistycznej kariery, Mateusz Wizjan wziął udział w wielu kursach mistrzowskich, poprowadzonych przez najwybitniejszych pianistów na świecie, a byli to m.in.: Dang Thai Son (Wietnam/Kanada), Martin Hughes (Austria), Tim Ovens (Austria),  Lucas Michel (Czechy), Bruno Canino (Włochy).

Mateusz Wizjan jest wielokrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu; w 2012 roku, otrzymał prestiżowe stypendium Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Brak opisu obrazkaDawid Andraszewski – pianista i pedagog

Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając siedem lat. Z wyróżnieniem ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego.

W swym dorobku artystycznym posiada szereg czołowych nagród i wyróżnień zdobytych na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych.

Artysta wielokrotnie był nagradzany stypendiami Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatem Estrady Młodych 41 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

W uznaniu za wybitne osiągnięcia pianistyczne oraz propagowanie muzyki Fryderyka Chopina na konkursach i koncertach za granicą, został nagrodzony Stypendium Artystycznym Miasta Poznania.

Koncertował z powodzeniem za granicą- w wielkiej Brytanii, Niemczech, Litwie i Włoszech, jak również w wielu miastach w Polsce, dokonywał nagrań dla radia.

Jako dydaktyk, od początku pracy związany ze swoją Alma Mater, gdzie od piętnastu lat prowadzi działalność pedagogiczną. Młodych pianistów, którzy mogą poszczycić się swoimi sukcesami artystycznymi, kształci również w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Partner: