Brak opisu obrazka
13 grudnia 2019, piątek | 19:00
KWINTETU JESZCZE NIE BYŁO

Bilety 25 zł

The Odder Quintet:Malwina Kotz – skrzypce

Karol Kamiński – skrzypce

Monika Młynarczyk – altówka

Sylwia Matuszyńska – wiolonczela

Paweł Jabłczyński – kontrabas


Program:

Witold Maliszewski – Kwintet smyczkowy d-moll op. 3

Antonín Dvořák – Kwintet smyczkowy G-dur op. 77


Ten cykl koncertów polecamy szczególnie:

Słuchaczom dojrzałym w swoich muzycznych wyborach. Takim, którzy wiedzą już co nieco o symfonice i są gotowi, by zapoznać się z muzyką nieco delikatniejszą, subtelniejszą, ale też potrafiącą poruszyć w zupełnie nowy sposób. Osobom poszukującym spokoju i oddechu w ciepłej, kameralnej atmosferze. Uczniom szkół muzycznych, którzy mogą skorzystać z wyjątkowej okazji bezpośredniego spotkania i rozmowy z zaproszonymi artystami.


Brak opisu obrazka


Jest takie miasto, które leży nad dużą rzeką, Odrą. Miasto, w którym splatają się historie ludzi różnych narodowości. Miasto, które w 2016 roku dumnie nosiło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.


To tu, we Wrocławiu, wiosną 2019 roku powstała formacja kameralna The Odder Quintet: kwintet smyczkowy (w tym dość rzadko spotykanym, orkiestrowym składzie) zainspirowany miastem tętniącym muzyką oraz apetytem na wspólne granie.


Zespół tworzy piątka ludzi związanych z orkiestrami Narodowego Forum Muzyki (Filharmonią Wrocławską i Leopoldinum) oraz Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Różnią ich stany cywilne, charaktery, temperamenty i kilka przekonań. Łączą – dźwięki i wrodzona przekora. Nie działają utartymi schematami. Są w końcu inni niż wszyscy.


Partner:

Brak opisu obrazka


Brak opisu obrazka


Brak opisu obrazka

Koncert kameralny Kwartetu Camerata 15 listopada 2019 r.