
Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 13.05.2025. (wtorek) od godz. 12:00 stacjonarnie w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej oraz przez internet. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki.
Z radością informujemy, że w ramach 9. Festiwalu Książki w Opolu w murach Filharmonii Opolskiej odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sapkowskim – jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, twórcą kultowego cyklu o wiedźminie Geralcie z Rivii, tłumaczonym i publikowanym na całym świecie.
To wyjątkowe wydarzenie będzie nie tylko okazją do wysłuchania literackich refleksji autora, ale także zaproszeniem do wspólnego świętowania słowa w przestrzeni, w której na co dzień wybrzmiewa muzyka.
Spotkanie potrwa około godziny. Ze względu na jego szczególny charakter oraz ograniczoną liczbę miejsc, udział możliwy jest wyłącznie po okazaniu bezpłatnych wejściówek, które można pobrać elektronicznie lub odebrać w kasie Filharmonii Opolskiej. Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwie wejściówki.
Uprzejmie informujemy, że po zakończeniu spotkania nie będzie możliwości zdobycia autografu ani rozmowy z autorem. Oficjalna sesja podpisywania książek odbędzie się następnego dnia – 8 czerwca na Placu Wolności, w ramach dalszej części programu festiwalowego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym literackim święcie – będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa w Filharmonii w ramach Festiwalu Książki.
Organizatorem spotkania jest Fundacja Fabryka Inspiracji w ramach 9. Festiwalu Książki.

fot. Bogdan Uznanski
Andrzej Sapkowski – pisarz
Saga o Wiedźminie Sapkowskiego uznawana jest przez krytykę za literacki fenomen; każdy z jej wielokrotnie wznawianych tomów zajmuje rokrocznie najwyższe miejsca na listach bestsellerów.
Tym razem arcymistrz polskiej fantasy cofa się do młodzieńczych lat Geralta, który stawia dopiero pierwsze kroki w wiedźmińskim fachu i musi sprostać licznym wyzwaniom. Uzbrojony w dwa runiczne miecze, zwalcza potwory, ratuje niewinne dziewice i pomaga nieszczęśliwym kochankom. Zawsze i wszędzie stara się przestrzegać niepisanego kodeksu, który przejął od swoich nauczycieli i mentorów. Jak to zwykle bywa, życie nie szczędzi mu rozczarowań – młodzieńczy idealizm raz po raz zderza się z rzeczywistością.
Oprócz cyklu wiedźmińskiego i trylogii husyckiej Sapkowski jest autorem eseju o mitach arturiańskich, który wraz z mikropowieścią o Tristanie i Izoldzie wydany został w tomie „Świat króla Artura. Maladie” (1998), oraz leksykonu literatury fantasy „Rękopis znaleziony w smoczej jaskini” (wydanie II, rozszerzone 2011). Opowiadania spoza cyklu zostały zebrane w tomie „Coś się kończy, coś się zaczyna”, wznowionym w 2011 r. m.in wraz z niepublikowaną wcześniej nowelą „Spanienkreutz” pod tytułem „Maladie i inne opowiadania”.