Brak opisu obrazka
11 marca 2023, sobota | 11:00
Filharmonicy Dzieciom... Marzenie Krzysia
Muzyczna bajka

Bilety: 20 zł

Dzieci do lat 4, siedzące na kolanach rodziców, opiekunów – wstęp bezpłatny.


Jacek Adamaszek – skrzypce

Ewa Grześkowiak – skrzypce

Bogdan Staroń – skrzypce

Stefan Marzec – skrzypce

Mikołaj Gałan – wiolonczela

Ryszard Byczkow – kontrabas

Ryszard Brożek – klarnet

Dagmara Grochalska – perkusja

Magdalena Lebiecka – śpiew

Katarzyna Wybraniec – prowadzenie koncertu

Ewa Andruszkiewicz – fortepian, scenariusz i opracowanie muzyczne


gościnnie:

Marta Balcarek – skrzypce


Muzycy Seniorzy Filharmonii Opolskiej zapraszają dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na muzyczną bajkę pt. „Marzenie Krzysia”. Bajka opowiada o niesfornym Krzysiu i jego urodzinowym marzeniu. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory m.in. E. Griega, A. Vivaldiego, J. Straussa, G. Verdiego.

Koncerty z cyklu Filharmonicy Dzieciom są kontynuacją projektu społeczno-kulturalnego Seniorów w Akcji Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który w sezonie artystycznym 2016/2017 był realizowany w Filharmonii Opolskiej. Ciepłe i entuzjastyczne przyjęcie koncertów zachęciło Seniorów do kontynuowania wspólnego muzykowania i tworzenia kolejnych koncertów dla najmłodszych pod patronatem Filharmonii Opolskiej. Poprzez swoją wolontariacką aktywność Muzycy Seniorzy chcą dzielić się swoją pasją do muzyki i przekazywać ją kolejnym pokoleniom.

W każdym sezonie artystycznym Muzycy Seniorzy wraz z zaprzyjaźnionymi artystami, przygotowują autorskie programy koncertów dla najmłodszych melomanów.


Brak opisu obrazka