Brak opisu obrazka
2 lutego 2020, niedziela | 18:00
JAZZ JEST W FO.rmie
„Jazz world music” 40-lecie pracy twórczej Marka Raduli
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 35 zł

Wystąpią:


Marek Raduli – gitary

Krzysztof Ścierański – gitara basowa

Przemek Kuczyński – perkusja


Filharmonia Opolska w sezonie artystycznym 2018/2019 przedstawiła cykl koncertów klubowych promujących blues. Koncerty, pod wspólnym hasłem Blues jest w FO.rmie odbywały się raz w miesiącu i cieszyły się dużym powodzeniem wśród słuchaczy. Idąc za ciosem proponujemy Państwu nowy cykl koncertów Jazz jest w FO.rmie. Bo przecież blues i jazz są ze sobą integralnie połączone, pierwszym i głównym źródłem jazzu był blues.


W koncertach pojawi się grono wybitnych instrumentalistów zaliczanych do czołówki polskiego jazzu, m.in. najwybitniejszy polski gitarzysta basowy Krzysztof Ścierański, znakomity wibrafonista Bernard Maseli, gitarzysta Marek Raduli, pianista Paweł Tomaszewski, saksofonista Piotr Baron i wielu innych wspaniałych muzyków.


Brak opisu obrazka


MAREK RADULI – gitara

Gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues. Znany jest ze współpracy z zespołami: TSA, Banda i Wanda, Bajm, Laboratorium, Ania Wyszkoni. Raduli zasłynął jednak jako gitarzysta Budki Suflera, w której grał od 1993 roku. Po dziesięciu latach muzykowania z lubelskim zespołem Raduli zdecydował się na prowadzenie własnych projektów muzycznych. Tworzy nowe składy i zespoły, dołącza do innych, daje się zapraszać na koncerty (a nawet całe trasy) i sesje nagraniowe, nie odmawia współpracy. Tworzą się z tego dłuższe i krótsze, proste lub rozbudowane, ważne lub bardzo ważne historie.


KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI – bas

Gitarzysta, kompozytor i aranżer, od ponad 30 lat nieprzerwanie wybierany przez czytelników magazynu Jazz Forum gitarzystą basowym roku w plebiscycie Jazz Top. Nagrał 12 autorskich albumów, usłyszeć można go na ponad setce płyt innych wykonawców. Karierę jazzmana rozpoczął w latach 70-tych w legendarnym jazz-rockowym Laboratorium. Kilka lat później trafił do supergrupy Zbigniewa Namysłowskiego – Air Condition. Wkrótce potem wraz z Krzesimirem Dębskim współtworzył jeden za najważniejszych jazzowych zespołów lat 80.: String Connection, z którym grał nie tylko dla jazzowej publiczności, ale i występował na wielkich rockowych festiwalach.

Już od początku lat 80-tych zaczął występować solo. Nadal lubi występować solo, choć od połowy lat 80-tych nagrywa kolejne autorskie płyty i koncertuje z towarzyszeniem własnych zespołów. Był częścią jazz-rockowych super-grup Music Painters oraz Colors. Wszedł również w skład reaktywowanych zespołów String Connection oraz Laboratorium. Jego najnowszy solowy album Night Lakes spotkał się bardzo dobrym przyjęciem krytyki, a materiał z płyty nadal można usłyszeć na koncertach.


PRZEMEK KUCZYŃSKI „Benbeneq” – perkusja

Perkusista muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej i trash-metalowej, zarówno na koncertach, jak i studyjnie. Na co dzień gra z największymi nazwiskami w naszym kraju, ma również na swym koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowi Lars Danielsson i Mike Stern. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2011 roku. W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu Perkusista.