21 kwietnia 2017, piątek | 19:00
KONCERT DYPLOMANTÓW PSM I I II ST. IM. FRYDERYKA CHOPINA W OPOLU

Filharmonicy Opolscy

Kamil Parcheta – dyrygent

(uczestnik programu Dyrygent-rezydent Instytutu Muzyki i Tańca)

Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fr. Chopina w Opolu

Miejsce: Sala koncertowa

Koncerty współorganizowane i współfinansowane w ramach programu

Instytutu Muzyki i Tańca Dyrygent-rezydent:

KAMIL PARCHETA

Brak opisu obrazkaUrodził się we Wrocławiu, gdzie też rozpoczął swoją przygodę z muzyką. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (studia licencjackie w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marka Pijarowskiego) oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (studia magisterskie w klasie dyrygentury symfonicznej i operowej prof. Marcina Sompolińskiego). W 2014 roku był stypendystą brytyjskiej agencji artystycznej Ingpen & Williams, dzięki której w ramach Dartington International Summer School odbył kurs mistrzowski pod egidą Sian Edwards – kierownika Katedry Dyrygentury w Royal Academy of Music w Londynie.

Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów batuty jak Jacek Kaspszyk, Sian Edwards, Gabriel Chmura, Tadeusz Strugała, Rafał Jacek Delekta, czy Maciej Żółtowski. Dyrygował takim zespołami jak Budapest Symphony Orchestra MAV, Dartington Festival Orchestra, Orkiestra Symfoniczna Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Radomska Orkiestra Kameralna, czy Sound Factory Orchestra.

Od sezonu 2016/2017 pełni funkcję dyrygenta-asystenta Operze Nova w Bydgoszczy. W sezonie artystycznym 2016/2017 jest dyrygentem-rezydentem w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w programie organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca pn. Dyrygent-rezydent.

Źródło własne artysty

fot. Krzysztof Boszko