Brak opisu obrazka
31 stycznia 2021, niedziela | 18:00
Koncert kameralny ONLINE
Kwartet obojowy (Koncert dostępny do 27.02.)

Bilety 5 zł

Koncert dostępny do 27.02.

Wiktoria Ulatowska – obój

Ewa Andruszkiewicz – skrzypce

Dariusz Wołczyk – altówka

Agnieszka Płoszejowska – wiolonczela


W programie:

Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet obojowy F-dur KV 370

Benjamin Britten – Fantazja na kwartet obojowy

Malcolm Arnold – Kwartet obojowy op. 61

Astor Piazzolla – Oblivion



Bilety na wirtualny koncert w cenie 5 zł można nabyć w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej lub przez internet www.bilety.filharmonia.opole.pl


Instrukcja wejścia na koncert online:



  1. Transmisja koncertu odbędzie się na stronie: filharmonia.opole.pl 

  2. Po zakupie biletu na adres mailowy podany podczas sprzedaży otrzymacie Państwo dokładny adres strony, gdzie dostępny będzie koncert.

  3. Na stronie podanej w mailu należy zalogować się wpisując swój adres mailowy podany przy zakupie biletu oraz otrzymane na maila hasło.


Koncert online dostępny od 31.01.2021. godz. 18:00 do 27.02.2021.


Wykupienie biletu zezwala na dostęp przez cały ten okres.


Brak opisu obrazka


 


Brak opisu obrazka


W skład Kwartetu obojowego wchodzi czwórka filharmoników opolskich: Wiktoria Ulatowska – obój, Ewa Andruszkiewicz – skrzypce, Dariusz Wołczyk – altówka, Agnieszka Płoszejowska – wiolonczela. Muzycy na co dzień grają wspólnie w orkiestrze symfonicznej, niekiedy również jako soliści i kameraliści.


Tym razem chcieli przełamać tradycyjny schemat kwartetu smyczkowego. Zaciekawieni wieloma kompozycjami na ten nietypowy skład postanowili sami się przekonać, jak to jest połączyć brzmienie oboju ze skrzypcami, altówką i wiolonczelą.


Utwory na kwartet obojowy prezentują poszczególne instrumenty w ich wielu odsłonach, zarazem jako głos solowy bądź też akompaniujący. W repertuarze znajdują się kompozycje dedykowane wprost na kwartet obojowy, ale także opracowania i transkrypcje. Szczególną uwagę zespołu przykuły utwory brytyjskich kompozytorów XX wieku, lecz również dzieła wielkich klasyków wiedeńskich nie są im obce. Prezentowane kwartety obojowe przenoszą słuchaczy w przeróżne klimaty, od spokojnych i romantycznych po żartobliwe a nawet burzliwe.