7 lipca 2023, piątek | 20:30

Przemysław Neumann – dyrygent

Magdalena Miśka-Jackowska
– prowadzenie koncertu

W programie muzyka z filmów m.in.:

Jurassic Park, Top Gun, Bodyguard, Shrek, Wielki Gatsby, Indiana Jones

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Filharmonia Opolska będzie gościć na deskach Amfiteatru NCPP. O sowitą porcję wzruszeń zadba Chór wraz z Orkiestrą i solistką, dobrze znaną wielbicielom Studia Accantus Pauliną Grochowską.  Magiczna, pełna czułości atmosfera, wielka orkiestra, liczne fragmenty z hollywoodzkich (i nie tylko!) ścieżek dźwiękowych, wzruszające głosy wokalistów oraz opowieści prawdziwej specjalistki: Magdy Miśki-Jackowskiej, autorki popularnego podcastu Score and the City oraz wieloletniej redaktorki RMF Classic – stacji radiowej grającej najpiękniejszą muzykę filmową. Na to wszystko zapraszamy do Amfiteatru już 7 lipca 2023 roku o godzinie 20:30.

fot. Wojciech Stekla

Paulina Grochowska – wokal

Jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Występuje na deskach teatrów muzycznych w całej Polsce jako aktorka musicalowa oraz trener wokalny. Występowała na festiwalach teatralnych w Gruzji, Holandii oraz Litwie. Koncertowała we Włoszech, Niemczech i Izraelu. Laureatka I miejsca na 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wystąpiła w 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Została półfinalistką międzynarodowego konkursu piosenki International Songwriting Competition 2020. Jest uczestniczką programu Bitwa tenorów na róże. Występowała jako wokalistka orkiestry programu Taniec z Gwiazdami. Jest także wokalistką studia Accantus, z którym wystąpiła w trasie koncertowej Accantus Live 4. Obecnie pracuje nad własnym materiałem muzycznym.