1 września 2022, czwartek | 18:00

Filharmonicy Opolscy

Przemysław Neumann – dyrygent

z udziałem opolskich literatów

W programie m.in. utwory Jana Sebastiana Bacha, Tomaso Albinoniego, Henryka Mikołaja Góreckiego

oraz wiersze autorstwa: Danuty Babicz-Lewandowskiej, Małgorzaty Bobak Końcowej, Edmunda Borzemskiego, Harrego Dudy, Adrianny Jarosz, Elżbiety Lisak-Dudy, Ewy Maj-Szczygielskiej, Waltera Pyki i Jerzego Stasiewicza

Patronat honorowy

Biskup Diecezji Opolskiej Andrzej Czaja

Organizatorzy:

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera w Opolu

Koncert Modlitwa Pokoju to wydarzenie zainicjowane przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w 2019 r. Jest organizowane w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach – miejscu szczególnym, na które spojrzenia zwracali jeńcy obozów Lamsdorf (Łambinowice), modląc się o sprawiedliwość i rychły kres kolejnej wojny: prusko-francuskiej i obu wojen światowych. W Modlitwie Pokoju nawołujemy o to samo, myśl swą kierując ku ofiarom współczesnych konfliktów zbrojnych. Czynimy to w dniu nieprzypadkowym – w rocznicę wybuchu II wojny światowej, która na zawsze zmieniła nasze wyobrażenia o złu, do jakiego zdolny jest człowiek.

Miejsce: Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Łambinowicach