Brak opisu obrazka
19 marca 2022, sobota | 19:00
Green Fusion – muzyka z Wysp
Muzyka Świata / Opolskie ma głos

Bilet: 40 zł

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka


Szanowni Państwo!

W związku z dużym zainteresowaniem koncert został przeniesiony do Sali koncertowej.


Miejsca pozostają nienumerowane.


Magdalena Wójcik-Gugulska – wokal, flażolet, harfa

Michał Baranowski – skrzypce, wokal

Michał Warmuzek – gitary, wokal

Jakub Kirstein – instrumenty klawiszowe

Robert Duś – gitara basowa

Adam Kędzia – perkusja, bodhran, instrumenty perkusyjne

Eibleann Irish Dance Drama Group


Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.


O repertuarze:

Polecamy Państwu niezwykły koncert zespołu Green Fusion i ich zupełnie nowe spojrzenie na tradycyjną muzykę z wysp brytyjskich. Green Fusion to świeża formacja, która pojawiła się w ubiegłym roku w muzycznym świecie gatunku folk/pop. Tworzą ją doświadczeni muzycy, od lat koncertujący w ciekawych składach, z gwiazdami polskie sceny.

Ten niezwykły i magiczny celtycki wieczór wypełni głównie tradycyjna muzyka irlandzka.

Na scenie pojawią się muzycy grający na gitarach, skrzypcach, perkusji, bodhranie, flażolecie, basie, harfie, czy instrumentach klawiszowych oraz charyzmatyczna wokalistka. Będzie można rozmarzyć się słuchając przepięknych ballad, potupać nogą przy jigach, a nawet ruszyć w tany przy reelach! Wszystkiemu towarzyszą ciekawe opowieści. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory klasyczne, między innymi Star of the County Down czy Lord of the Dance, a także nowsze przeboje, chociażby z Eurowizji (Irlandia jest siedmiokrotnym zwycięzcą tego konkursu), a wszystko to w ciekawych i zupełnie nowych aranżacjach.


A to ciekawostka!

Jig i Reel – te ciekawie brzmiące nazwy oznaczają po prostu pieśni i tańce ludowe z okresu baroku. Jig wywodzi się z terenów Szkocji, Irlandii i Anglii.

Częściej spotykaną formą były francuskie lub włoskie Gigue czy Giga. Najpopularniejsza forma irlandzkiego Jiga to podwójny jig w metrum 6/8 lub slip jig w ciekawym metrum 9/8 z akcentami na pierwszą, czwartą i siódmą miarę. Z kolei Reel to taniec ludowy w metrum 4/4, 2/2 lub 2/4, wywodzi się z Francji, jest szybki z dynamiczną ósemkową melodią.


Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka