Brak opisu obrazka
26 kwietnia 2020, niedziela | 18:00
MUZYKA ŚWIATA – MUZYKA FRANCUSKA
Justyna Bacz, Klaudiusz Baran
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Szanowni Państwo,


w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo melomanów, pracowników Filharmonii Opolskiej oraz zaproszonych Artystów informujemy, iż  koncert MUZYKA FRANCUSKA zaplanowany na 26 kwietnia 2020 r. zostaje odwołany.


W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.


Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.


Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebook


 


 


Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.


Tym razem zapraszamy na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Justyny Bacz – laureatki Festiwalu Brassensa w Paryżu, Artystki odznaczonej kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres) przez francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji.


Justyna Bacz – wokal, gitara

Klaudiusz Baran – akordeon


Brak opisu obrazkaJustyna Bacz – piosenkarka, lingwistka,  autorka przekładów piosenek  z języka francuskiego, rosyjskiego, autorka tekstów, muzyki. Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych studia piosenki przy klubach studenckich Hybrydy oraz Remont w Warszawie, ukończyła warsztaty piosenkarskie w krakowskim Pałacu pod Baranami, następnie kontynuowała naukę śpiewu i gry na gitarze indywidualnie pod kierunkiem prof. A. Kluzowicz, U. Zaniewskiej, a obecnie pozostaje pod opieką wokalną Ewy Kossak. Śpiewa po polsku, francusku, włosku, rosyjsku, angielsku.  Obecnie związana z  warszawską sceną Piwnicą na Wójtowskiej. Współpracuje z Teatrem Kamienica w Warszawie.


W 2018 r.  Odznaczona  kawalerskim  Orderem Szuki i Literatury (Chevalier de l’Ordre des Arts et des Lettres) przez francuskie  Ministerstwo Kultury i Komunikacji.


Zdobyła szereg nagród na festiwalach piosenki:

– I nagrodę (w duecie z Kubą Michalskim) na Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie (1984 ),

– Wyróżnienie na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu (1989),

– II nagrodę Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu za interpretację oraz własny przekład( 1990),

– I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów (1990),

– II nagrodę na Ogólnoposkim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii profesjonalistów (1991),

– II nagrodę na Europejskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji, ( 1991) za interpretację  wiersza Paula Eluarda,

– nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journees Georges Brassens)  (2013 r.)


Śpiewała w m.in. Teatrze Clavel i w Instytucie Polskim w Paryżu, w Teatrze Małym, Teatrze GO, w Teatrze Kamienica  w Warszawie, na Scenie Kanonicza Teatru Ludowego w Krakowie. Swoje recitale grała kilkakrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA odbywającym się w Warszawie. Występuje w ośrodkach kultury w Polsce i we Francji, w wielu placówkach kulturalnych w Polsce, domach kultury, Instytutach Francuskich, ośrodkach Alliance Française, Rezydencji Ambasadora Francji, w Konsulacie Francji w Krakowie z okazji Święta 14 lipca. Od 2010 regularnie uczestniczy w Festiwalu im. Georges’a Brassensa Berlin-Basdorf-Wandlitz.


Nagrała 5 solowych  płyt:  polsko –francuską poetycką pt.  Tête-à -tête (2006), Brassens mon amour (2008) z piosenkami Georgesa Brassensa  w polskich tłumaczeniach Jerzego Menela i własnych, Empatik (2013),  Francuska chanson française (2014) i  Dalida –pieśń miłości – chant d’amour (2017).  Piosenki w wykonaniu Justyny Bacz trafiły na płytę CD,  francuskiego pisma Le francais dans le monde oraz na antenę Radio France Internationale  oraz na kompilację CD pt. Brassens – échos du monde.  z okazji 30. rocznicy śmierci i 90. rocznicy urodzin Brassensa.


W 2105 r. ukazała się płyta pt. Wiatr z obcych stron z piosenkami  Eleny Kazancewej zespołu Piąty dzień.


Żródło:www.justynabacz.net