Brak opisu obrazka
24 listopada 2019, niedziela | 18:00
MUZYKA ŚWIATA – MUZYKA GRECKA
Zespół Mythos
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie

i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.


Brak opisu obrazka

fot. Karina Janisz


Grecki zespół Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca.


W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli Sirtaki i Hasaposerwiko. Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd. biorąc również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.


Zespół Mythos często koncertuje, nagrywa płyty, występuje w radio i telewizji. Koncertuje z powodzeniem w salach kameralnych, klubach muzycznych, jak również na dużych imprezach masowych.


Skład zespołu:

Magdalena Buras – wokal,

Joannis  Buras – bouzuki, wokal,

Christos Markopoulos – gitara basowa

Lech Grzelczyk – gitara.