Brak opisu obrazka
23 maja 2020, sobota | 19:00
MUZYKA ŚWIATA – ROMANSE ROSYJSKIE
Łada Gorpienko
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 30 zł

Szanowni Państwo,


w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo melomanów, pracowników Filharmonii Opolskiej oraz zaproszonych Artystów informujemy, iż  koncert MUZYKA ŚWIATA – ROMANSE ROSYJSKIE zaplanowany na 23 maja 2020 r. zostaje odwołany.


W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.


Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.


Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebook


 


Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów,

którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.


Brak opisu obrazkaŁada Gorpienko to ukraińska piosenkarka, aktorka, tancerka i choreograf od kilkunastu lat mieszkająca na Opolszczyźnie. Ukończyła Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie, zaś w 1994 roku przyjechała do Polski na zaproszenie krakowskiego kabaretu Loch Camelot, którego artystką pozostaje do dziś. Współpracuje z też Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym. Śpiewa tradycyjne pieśni Ukrainy, kompozycje artystów pokroju Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego, pieśni żydowskie z Ukrainy i Rosji, rosyjskie romanse. Koncertowała w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Zdobyła główną nagrodę ukraińskiego festiwalu Obering, grand prix międzynarodowego festiwalu Słowiańskie Żagle, oraz nagrodę specjalną na festiwalu rockowym Taras Bulba. Występowała w programie telewizyjnym Spotkania z balladą, oraz polskich i ukraińskich filmach. Istotnym w jej folkowej karierze akcentem była rola w filmie Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana, gdzie zagrała rolę druhny na ukraińskim weselu i zaśpiewała piosenkę Ruta miata. Na co dzień występuje w krakowskim kabarecie Loch Camelot, jest tez częstym gościem w poznańskim klubie Pod Pretekstem. Jej koncertom towarzyszy niezwykła, serdeczna, ciepła atmosfera.