9 maja 2020, sobota | 19:00
MUZYKA ŚWIATA - WIECZÓR KOLUMBIJSKI
Magdalena y su combo
Miejsce: Scena klubowa

Bilety 30 zł

Filharmonia Opolska w tym sezonie artystycznym zaprosi Państwa w podróż, podczas której usłyszycie Muzykę świata. Będzie to cykl koncertów pod właśnie tym wspólnym tytułem, a odbywać się będzie w Klubie Muzycznym i Sali koncertowej FO. Usłyszycie Państwo utwory z kręgu muzyki narodów Europy i świata w wykonaniu znakomitych artystów, którzy, mimo iż od wielu lat mieszkają w Polsce, nie stracili łączności z muzyką swoich ojczyzn. Podczas koncertów zaprezentują oni muzykę kubańską, grecką, klezmerską, francuską, portugalskie fado czy tak uwielbiane przez słuchaczy romanse rosyjskie
i flamenco. Niektórych wykonawców Państwo zdążyli już dobrze poznać i polubić (Łada Gorpienko, Magda Navarette, João de Sousa), ale pojawią się też nowi, wspaniali artyści, którzy zabiorą Was w podróż po muzyce świata.Wokalistka Magdalena Lechowska zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż po egzotycznej Kolumbii. Magdalena urodziła się w Krakowie ale wychowała się w pięknej Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy i melodie kultury iberoamerykańskiej. To właśnie z tego egzotycznego kraju pochodzą takie rytmy jak cumbia, vallenato czy bambuco oraz światowej sławy artyści: Juanes i Shakira.

Magdalena to jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze oprócz flamenco i tanga także mało znany folklor kolumbijski! Jest laureatką konkursu na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festiwal 2011 i ma na swoim koncie dwie płyty: RAICES (2015) i TANGO POLACO (2018). W swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa odległe światy: polski i latynoamerykański.

Jej interpretacja tradycyjnej cumbii El pescador na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności mojego brzmienia! Sam wnuk kompozytora Jose Barros, skontaktował się z nią dziękując za wspaniałe wykonanie.

Charyzmatyczny i pełen słońca wokal Magdaleny, liryczna trąbką Dominika Borka, wybitna gra na gitarze Karola Macha i energiczna gra na instrumentach perkusyjnych Patryka Zakrzewskiego sprawią, że słuchacze poczują gorący klimat Kolumbii. Niekwestionowanym atutem zespołu jest wokalistka, która w unikatowy sposób zarówno swoim śpiewem jak i ekspresją tworzy niepowtarzalny latynoski klimat!