Dziękujemy Państwu za udział w koncertach w minionym sezonie. Zapraszamy na koncerty już we wrześniu!
29 czerwca 2019, sobota | 00:00

Czy wiesz że …

… w minionym sezonie: odbyło się 296 koncertów, w tym 17 koncertów i 18 spotkań dla dzieci, 36 koncertów poza siedzibą filharmonii, 104 lekcje edukacyjne, 13 otwartych prób generalnych dla młodzieży.

Nasza orkiestra ćwiczyła wspólnie na próbach przez ponad 600 godzin.

… w minionym sezonie: odwiedziło nas łącznie 67575 osób, z czego aż 14191 stanowiły dzieci! A 3449 osób słuchało nas poza siedzibą Filharmonii.

Podczas koncertów na naszych salach koncertowych wystąpiło 112 artystów gościnnych.

… w minionym sezonie: zagraliśmy na koncertach prawie 8000 minut muzyki klasycznej.Zabrzmiało między innymi 56 utworów muzyki polskiej.

Po raz pierwszy nasza sala koncertowa stała się salą kinową. Dwa razy odbyły się projekcje filmów z muzyką na żywo!

… w minionym sezonie: zaprojektowaliśmy 97 plakatów, 489 projektów różnych materiałów reklamowych.

Ponad 10 000 wydruków wykonaliśmy w siedzibie Filharmonii, wykorzystaliśmy ponad 1000 m2 papieru.

Podczas koncertów wykonaliśmy ponad 15 000 zdjęć i kilkaset minut nagrań wideo.

… w minionym sezonie: obchodziliśmy jubileusze polskich kompozytorów!

Były to:

250 rocznica urodzin Józefa Elsnera, 200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, 110 rocznica śmierci Mieczysława Karłowicza, 110 rocznica urodzin i 50 rocznica śmierci Grażyny Bacewicz.

… w minionym sezonie: oprócz koncertów symfonicznych, w naszym budynku, odbyło się także 9 koncertów impresaryjnych,  22 koncerty klubowe, 5 wernisaży wystaw oraz 45 współorganizowanych wydarzeń.

… w minionym sezonie nasze koncerty sponsorowali:

Górażdże Heidelberg Cement Group, Inter-Car Opole Volvo, Lhoist, Vip Car Renault, Pierre Cardin, Ahlers-Poland.

Patronami medialnymi naszych koncertów byli: Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska, TVP3 Opole, Radio Doxa i RMF Classic.

Koncerty odbywały się przy wsparciu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca, Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Filharmonia Opolska jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Opolskiego.