18 sierpnia 2018, sobota | 17:00
Rodzinne Koncerty Letnie
W ramach projektu: Opolskie dla Rodziny.
Miejsce: Klub muzyczny

W ramach projektu:

Finansowane z budżetu Województwa Opolskiego.

Honorowy patronat:

Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego

W krainie instrumentów dętych

Dizzy Boyz Brass BandBrak opisu obrazka

Co sprawia, że przeboje Earth, Wind &Fire brzmią tak zjawiskowo? Dlaczego James Brown porywał swą muzyką ludzi do tańca? Gdzie tkwiła magia brzmienia The Chase? Odpowiedź jest prosta – w każdym z tych zespołów ważną rolę odgrywały instrumenty dęte: saksofony, puzony, tuba i trąbki, wraz ze spajającą ich brzmienie perkusją. Taki zestaw instrumentów wywodzi się z tradycji nowoorleańskich brass bandów i jest gotową receptą na niepowtarzalne, energetyczne brzmienie.

Dizzy Boyz Brass Band – to bardzo interesujący projekt na polskiej scenie muzycznej. Zespół założony został przez Jakuba Domańskiego, który swoją przygodę z grą na trąbce rozpoczął w Opolu i bardzo chętnie wraca tutaj przy każdej możliwej okazji.

Na co dzień współpracuje z orkiestrami Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Filharmonii Gorzowskiej i Polskiej Orkiestry Kameralnej Sopot, Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Zespół tworzy jeszcze kilku muzyków, którzy na co dzień związani są zawodowo z instytucjami kultury, sztuki i edukacji.

trąbki: Jakub Domański, Kacper Grzanka,

saksofon: Filip Szulc,

puzon: Piotr Banyś,

tuba: Zbigniew Wilk,

perkusja: Jakub Miarczyński

wokal: Hanna Gieda

Bezpłatne zaproszenia będą wydawane 30 min przed koncertem.

Ilość miejsc ograniczona