22 grudnia 2019, niedziela | 18:00
KONCERT FINAŁOWY projektu "Urodziny Mistrza Stanisława. Polsko-litewska trasa koncertowa 2019"
2019 ROKIEM STANISŁAWA MONIUSZKI

Bilety 10 zł

Wykonawcy

Katarzyna Kłosowska – sopran

Natalia Płonka – alt

Jakub Sazanów-Lubelski – tenor

Jan Okraska – bas

Jakub Szmidt – bas

Michał Pyrkosz, Michał Blechinger – organy

Chór Kameralny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu

Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani

Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu

Przygotowanie chórów

Ludmiła Wocial-Zawadzka, s. Maria Bujalska, Jarosław Jasiura

Dyrygenci:

Ludmiła Wocial-Zawadzka

Jarosław Jasiura

Hubert Prochota

Preludium organowe Bogurodzica

Pieśń do Matki Bożej na chór i organy

Preludium organowe Witaj święta i poczęta

Panie przed Twoim upadłszy kościołem na chór i organy

Preludium organowe Idzie, idzie Bóg prawdziwy

Ojcze nasz na chór a capella

Modlitwa Pańska na bas solo i organy

Msza e-moll na chór żeński i organy

Msza Es-dur na głosy solo, chór mieszany, organy i kwintet smyczkowy

III Litania ostrobramska na głosy solo, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną

Koncertowi towarzyszy otwarcie wystawy prac uczniów Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, powstałych w korespondencji z muzyką Stanisława Moniuszki.

Wystawę prac uczniów szkoły plastycznej powstałych w roku szkolnym 2018/2019 w pracowniach artystycznych: rysunku i malarstwa, projektowania graficznego, rzeźby.

Prace malarskie powstały w korespondencji z twórczością Stanisława Moniuszki, z inspiracji muzyką przywodzącą na myśl polskie pejzaże, romantyczne nastroje stworzone na zajęciach rysunku i malarstwa w różnych klasach w pracowniach pań: Małgorzaty Futkowskiej i Joanny Preuhs.

Prace graficzne związane są z wizerunkiem polskiego kompozytora w interpretacji współczesnej, a powstały na lekcjach obecnej klasy VI OSSP w pracowni Macieja Markowicza i Marka Przysieckiego.

Rzeźbione medale powstały na zajęciach obecnej klasy III PLP i VI OSSP w pracowni Roberta Suchińskiego.