Brak opisu obrazka
14 stycznia 2024, niedziela | 11:00
Z książką na pulpicie
Michał Alico / Sen Michaliny

Bilety: 15 zł

Brak opisu obrazkaUczniowie i Chór Dziecięcy

Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu

czytają:

Mateusz Burczyk, Stefania Kazana-Burczyk, Oliwia Kraft, Radosław Marcinkiewicz, Iwo Niedbalec, Ewelina Szendzielorz, Marek Wieszok, Katarzyna Wybraniec-Pieniążek


Od ponad 10 lat aktywnie włączamy się w każdą akcję promującą czytanie dla dzieci oraz z dziećmi.

Muzyka i słowo połączone są silnymi więzami. Twórczość literacka jest inspiracją dla wielu kompozytorów i przyczynkiem powstania wspaniałych pieśni, oper czy poematów.

Słowo jest dla nas bardzo ważne.

Podczas sześciu niedzielnych spotkań słowno-muzycznych odwiedzimy bohaterów książek opolskiego autora Michała Alico oraz opowiadania Roksany Mandoli wyróżnionego w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim Muzyka jest piękna – bajka – opowiadanie dla dzieci. Opowiadania czytać będą Katarzyna Wybraniec-Pieniążek i Ewelina Szendzielorz. Ciekawe historie, codzienne – niecodzienne miejsca, mali i nie całkiem mali artyści opowiedzą i zilustrują muzycznie nasze historie.

Spotkania dedykowane są najmłodszym słuchaczom wraz z rodzinami.


Spotkania Z książką na pulpicie współorganizowane są przez Filharmonię Opolską i Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu.


Bilety wstępu dotyczą wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.


Brak opisu obrazka


Opowiadanie powstało w związku z jubileuszem 50-lecia Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu i jest darem autora dla wszystkich dzieci, które uczyły się, uczą i będą uczyć w murach tej szkoły na kierunku PODSTAWOWE KSZTAŁCENIE MUZYCZNE DLA DZIECI – OGRÓDEK MUZYCZNY.


Opowiadanie dedykowane pamięci Norberta Blachy.