30 października 2023, poniedziałek | 19:00
Zaduszki jazzowe – Piotr Goljat w projekcie „Nieobecni?”
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 45 zł

Piotr Goljat – wokal, piano

Kamil Szewczyk – gitara

Piotr Górka – kontrabas

utwory Andrzeja Zauchy, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i kompozycje Piotra Goljata do słów Juliana Tuwima, Jonasza Kofty oraz Jerzego Kozarzewskiego.

Koncert Nieobecni?, to projekt poświęcony pamięci artystów, których już nie ma wśród nas. Muzycy zaprezentują utwory: Andrzeja Zauchy, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego. Będzie to bardzo klimatyczny, nastrojowy i wzruszający koncert. Zespół tworzą muzycy będący absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach: Piotr Goljat, Kamil Szewczyk i Piotr Górka, którzy grają ze sobą od 15 lat – na co dzień towarzysząc wybitnym gwiazdom estrady.

fot: Jessica Michalczyk

Piotr Goljat – wokal, piano

Wokalista, pianista, kompozytor, pedagog. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie realizuje swoje autorskie pomysły, koncertując jednocześnie z wieloma artystami. W latach 2006 – 2017 współpracował z łódzkim zespołem Rezerwat – popularną grupą rockową z lat 80. Od listopada 2009 roku stale koncertuje z Elżbietą Adamiak. Współpracował także z Andrzejem Poniedzielskim oraz Jerzym Filarem, Na swojej drodze artystycznej zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatem m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty Moja wolności w Warszawie, Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia w Radomiu, czy Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej organizowanego pod patronatem radiowej Trójki. W czerwcu 2019 roku ukazała się płyta pt. Nieobecni? poświęcona pamięci wybitnych artystów. Znalazły się na niej znane przeboje w nastrojowych, akustycznych aranżacjach, oraz autorska kompozycja do wiersza Jonasza Kofty pt. W moim domu. Jest to druga płyta artysty. Pierwsza, to podsumowanie roku 2013, który uchwałą Sejmu ogłoszony został rokiem Juliana Tuwima. Album zatytułowany A może by tak… Tuwim? w całości poświęcony jest twórczości tego poety. Znajdują się na nim autorskie kompozycje Piotra, do wierszy Juliana Tuwima.

fot. Jessica Michalczyk

Kamil Szewczyk – gitara

Łódzki gitarzysta współpracujący m. in. z takimi artystami jak Artur Gadowski, Kasia Popowska, Normalsi, Liroy.

fot. Jessica Michalczyk

Piotr Górka – kontrabas

kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wieloletni wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Sonią Bohosiewicz, Robertem Janowskim, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Chamskim oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quintet, Five O’Clock Orchestra, Silesian Tango Quintet.

Miał zaszczyt koncertować z jednym z najwybitniejszych saksofonistów jazzowych, legendarnym Scottem Hamiltonem, a także multiinstrumentalistą Tcha Limbergerem. Występował na prestiżowych festiwalach w wielu krajach, m.in. w Kanadzie, Argentynie, Chinach, Luksemburgu, Niemczech, Francji, Hiszpanii. W dorobku artystycznym ma ponad 30 nagranych płyt. Jako kontrabasista, związany jest również z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz katowickim Teatrem KOREZ. Oprócz działalności muzycznej zajmuje się również managmentem gwiazd polskiej estrady.