Brak opisu obrazka
1 grudnia 2019, niedziela | 11:30
Zajęcia muzyczne dla dzieci
Power of melody
Cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. PRZYJDŹ I DOŁĄCZ DO RODZINNEJ ZABAWY Z POWER OF MELODY!
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 10 zł

POWER OF MELODYCO WYRÓŻNIA Power of Melody ?

ZAŁOŻENIA

Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez realne doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego percypowania go. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im jak aktywnie tworzyć muzykę – nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!


OCZEKIWANIA

Nie oczekujemy, że dzieci podczas zajęć będą siedzieć w miejscu. Mogą czuć się swobodnie!

Każde dziecko odkrywa muzykę we własny, wyjątkowy sposób.


ELEMENTY ZAJĘĆ

– wspólna gra na instrumentach perkusyjnych,

– wspólny taniec i śpiew (z wykorzystywaniem polskich melodii ludowych lub rytmów i pieśni z różnych kultur),

– wykorzystanie międzynarodowe e-learningowego programu Pomelody (piosenki w języku angielskim, szeroki zakres stylów muzycznych, tonacji, rytmów i pieśni z różnych kultur, muzyka z płyt i śpiewana na żywo),

– wykorzystanie rekwizytów (chusty, folie, bum bum rurki, skrawki materiału, egg shakers, farby, pióra, balony, kamienie, bańki mydlane, sztućce itp.) do tańca i zabaw improwizacyjnych,

– mini koncerty z udziałem zaproszonych instrumentalistów (połączenie z prezentacją instrumentów w formie opowieści),

– warsztaty plastyczne – tworzenie własnych instrumentów z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, narzędzi kuchenne itp.


godz. 10:00 (0-2 lata) – KUP BILET

godz. 11:30 (3-7 lat) – KUP BILET

Miejsce: Klub Muzyczny


Bilety: 10 zł

Bilety wstępu dotyczą wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jaki i dorosłych. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.