Brak opisu obrazka
10 maja 2020, niedziela | 10:00
Zajęcia muzyczne dla dzieci
Power of melody
Cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. PRZYJDŹ I DOŁĄCZ DO RODZINNEJ ZABAWY Z POWER OF MELODY!
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 10 złSzanowni Państwo,


w związku z decyzją Władz RP od 12 marca 2020 roku do odwołania zawieszamy działalność koncertową Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Wszystkie bilety na odwołane koncerty podlegają zwrotowi.


W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot. Pieniądze za bilet zostaną zwrócone na numer konta z którego były opłacone.


Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.


Melomani posiadający wykupione abonamenty otrzymają propozycję wyboru innych koncertów organizowanych przez Filharmonię Opolską lub zwrotu środków. Z każdym posiadaczem abonamentu będziemy kontaktować się osobiście.


Na pozostałe koncerty zwroty biletów będą przyjmowane zgodnie z Regulaminem koncertowym Filharmonii Opolskiej.


Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.


Dyrekcja Filharmonii Opolskiej im. Józefa ElsneraPOWER OF MELODYCO WYRÓŻNIA Power of Melody ?

ZAŁOŻENIA

Program zajęć opiera się na założeniu, iż wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie. Poprzez realne doświadczenia muzykowania, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki, a nie tylko biernego percypowania go. Kluczowy dla założeń programu jest fakt, iż małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje najpotężniejsze autorytety, jakimi są rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im jak aktywnie tworzyć muzykę – nawet jeśli nie są „uzdolnieni muzycznie”!


OCZEKIWANIA

Nie oczekujemy, że dzieci podczas zajęć będą siedzieć w miejscu. Mogą czuć się swobodnie!

Każde dziecko odkrywa muzykę we własny, wyjątkowy sposób.


ELEMENTY ZAJĘĆ

– wspólna gra na instrumentach perkusyjnych,

– wspólny taniec i śpiew (z wykorzystywaniem polskich melodii ludowych lub rytmów i pieśni z różnych kultur),

– wykorzystanie międzynarodowe e-learningowego programu Pomelody (piosenki w języku angielskim, szeroki zakres stylów muzycznych, tonacji, rytmów i pieśni z różnych kultur, muzyka z płyt i śpiewana na żywo),

– wykorzystanie rekwizytów (chusty, folie, bum bum rurki, skrawki materiału, egg shakers, farby, pióra, balony, kamienie, bańki mydlane, sztućce itp.) do tańca i zabaw improwizacyjnych,

– mini koncerty z udziałem zaproszonych instrumentalistów (połączenie z prezentacją instrumentów w formie opowieści),

– warsztaty plastyczne – tworzenie własnych instrumentów z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi typu folia, słomki, kamienie, piasek, balony, narzędzi kuchenne itp.


godz. 10:00 (0-2 lata) – KUP BILET

godz. 11:30 (3-7 lat) – KUP BILET

Miejsce: Klub Muzyczny


Bilety: 10 zł

Bilety wstępu dotyczą wszystkich uczestników, zarówno dzieci, jaki i dorosłych. Udział opiekuna w zajęciach jest obowiązkowy.