Obecni w życiu.  Wystawa powstała z okazji 25. lecia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Opolu.

Ekspozycja 23.01 – 28.02. 2019

„OBECNI W ŻYCIU”

Przedstawiamy Państwo kalendarz, który powstał z wybranych zdjęć wystawy fotograficznej zorganizowanej z okazji 25- lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opolu

Składała się ona z dwóch odsłon, fotografii czarno-białej autorstwa Agaty Eliasz-Biss i kolorowej, autorstwa Mieczysława Szmańdy – te właśnie zdjęcia przedstawiamy w kalendarzu.

„Obecni w życiu” w odsłonie czarno-białej był dokumentem z życia zawodowego byłych lub obecnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.  Osoby niepełnosprawne chcą być i są aktywne zawodowo. Fotografie pokazywały tę obecność na wielu płaszczyznach, czyli: na praktykach zawodowych, na stażach, na chronionym i otwartym rynku pracy!

Kolorowe oko obiektywu uwieczniło naszych podopiecznych w życiu codziennym: na spacerze, w teatrze, na dworcu, w lodziarni… Ten cykl zaznacza ich obecność w przestrzeni publicznej i pokazuje, że oni też są obecni w życiu.

Mianownikiem tych cykli jest niepełnosprawność pokazana inaczej, bardziej nowocześnie, podkreślająca normalność w niepełnosprawności.  Normalnością przecież są praca, wypoczynek, spotkania towarzyskie, zakupy, kino czy teatr.

Chcemy wpłynąć na to, aby niepełnosprawność była traktowana bardziej normalnie i nowocześnie. Zauważajmy ją i akceptujmy, pomóżmy  osobom niepełnosprawnym być „Obecnymi w życiu”.


Miejsce wystaw: Antresola

Wystawa dostępna dla zwiedzających na godzinę przed koncertem, który odbywa się w Sali koncertowej.
Osoby zainteresowane organizacją wystaw we wnętrzach Filharmonii Opolskiej prosimy o kontakt:

Beata Siwicka – Główny Specjalista ds. Impresariatu
tel: 77 44 23 278
e-mail: b.siwicka@filharmonia.opole.pl

 


ARCHIWUM