ORGANIZATOR
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

 

DYREKTOR GENERALNY FESTIWALU
Waldemar Olszewski

 

 

 

 

 

 

 

 

WSPÓŁORGANIZATOR
Parafia pw. św. Bartłomieja w Kielczy – Proboszcz ks. Jan Wypior
Miasto i Gmina Zawadzkie – Burmistrz Mieczysław Orgacki
Starosta Krapkowicki – Maciej Sonik
Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Zawadzkiem – Dyrektor Mateusz Ochlust

 

HONOROWY PATRONAT
Wojewoda Województwa Opolskiego – Ryszard Wilczyński
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła
Prezydent Miasta Opola – Ryszard Zembaczyński
Biskup Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. Andrzej Czaja
Patroni medialni

 


PROGRAM

13 września 2014 (sobota) godz. 14:00
Centrum Informacji Turystycznej (Kinoteatr) w Zawadzkiem
Koncert i warsztaty plastyczne dla dzieci
Zespół LIARMAN
Susana Raso – mezzosopran, altówka, tamburyn galicyjski, bandurria
Lidia Małyszek – flet prosty sopranowy / altowy
Łukasz Gaszler – gitara
Agata Bielecka – warsztaty plastyczne
Gabriela Wąchała – taniec historyczny
Renata Gajewska – instruktor tańca
Katarzyna Wybraniec – słowo o muzyce

W programie:
Muzyka dawnych mistrzów.
Nauka tańca historycznego.
Wstęp bezpłatny

 

14 września 2014 (niedziela) godz. 17:00
Kościół św. Bartłomieja w Kielczy

Koncert inauguracyjny XI Festiwalu GAUDE MATER POLONIA Wincenty z Kielczy in memoriam
Orkiestra Kameralna Filharmonii Opolskiej
Bartosz Żurakowski – dyrygent
Marta Magdalena Lelek – skrzypce

W programie:
Andrzej Panufnik
Suita staropolska
Koncert skrzypcowy
Gustav Holst – St. Paul Suite op. 29 nr 2

Wstęp bezpłatny

 

16 września 2014 (wtorek) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Sławomir Zubrzycki
Viola organista (Fortepian smyczkowy)
W programie:
Utwory barokowe oraz kompozycje współczesne skomponowane na violę organista
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej w dniu koncertu od godz. 15:00

 

17 września 2014 (środa) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

VARSOVIA PIANO TRIO
Ewa Skardowska – fortepian
Adam Zarzycki – skrzypce
Piotr Hausenplas – wiolonczela
W programie:
Fryderyk Chopin – Trio g-moll op. 8
Feliks Dobrzyński – Grand Trio op. 17
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej w dniu koncertu od godz. 15:00

 

17 września 2014 (środa) godz. 19:00
Sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej / Góra św. Anny

Recital organowy
Wolfgang Kraus /Niemcy/ – organy

W programie:
Utwory barokowe oraz kompozycje współczesne skomponowane na violę organista

Wstęp bezpłatny

 

20 września 2014 (sobota) godz. 19:00
Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim

Recital wokalny
Anna Rogaczewska – sopran
Marcin Grabosz – fortepian
W programie:
Eva Dell’Acqua – Villanelle
Wolfgang Amadeus Mozart – Alleluja z motetu Exsultate, Jubilate KV 165
Richard Strauss – Wiegenlied z cyklu Fünf Lieder op. 41 nr 1
Giuseppe Verdi – Aria Nanetty Sul fil d’un soffio etesio z opery Falstaff
Wolfgang Amadeus Mozart – Laudate Dominum z Vesperae solennes de confessore KV 339
Fryderyk Chopin /1810 – 1849/ – Pauline García-Viardot – Mazurek A-dur op. 33 nr 2 – Aime-Moi (transkrypcja)
Tadeusz Szeligowski – Aria Hani Jakże ja lubię tę ciszę z opery Krakatuk
CHarles Gounod – Walc Julii Ah! Je veux vivre z opery Romeo i Julia
Wolfgang Amadeus Mozart – Et incarnatus est z Wielkiej Mszy c-moll KV 427
Fernando Obradors – Al Amor ze zbioru Canciones Clásicas Españolas
Vincenzo Bellini – Recytatyw i romans Giulietty Ecco mi in lieta veste / Oh! quante volte z opery I Capuleti e i Montecchi
Joaquín Turina – Cantilena z cyklu Triptico op. 45 nr 2
Witold Lutosławski – Lacrimosa
Wstęp bezpłatny

 

21 września 2014 (niedziela) godz. 17:00
Zamek w Mosznej

Recital fortepianowy
Rose Cholmondeley /Wielka Brytania/ – fortepian
W programie:
Fryderyk Chopin
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Polonez c-moll op. 40 nr 2
Preludium C-dur op. 28 nr 1
Preludium a-moll op. 28 nr 2
Preludium G-dur op. 28 nr 3
Preludium e-moll op. 28 nr 4
Preludium D-dur op. 28 nr 5
Preludium h-moll op. 28 nr 6
Preludium B-dur op. 28 nr 21
Preludium g-moll op. 28 nr 22
Preludium F-dur op. 28 nr 23
Preludium d-moll op. 28 nr 24
Scherzo cis-moll op. 39
Maurice Ravel – Sonatina
I Modéré
II Mouvement de Menuet
III Animé

Maurice Ravel – Jeux d’eau

Claude Debussy – 5 Preludiów zeszyt II
I Mgły
II Zwiędłe liście
III Brama wina
IV Czarodziejki są wybornymi tancerkami
VI Generł Lavine – ekscentryk

Wstęp bezpłatny

 

23 września 2014 (wtorek) godz. 18:00
Dom Kultury w Dobrodzieniu

DUOGAVLICCI
Dorota Gawlikowska – skrzypce
Dominik Gawlikowski – kontrabas
W programie:
Antonio Vivalidi
Sonate a violino e basso op. 2 no 7 RV 8
Sonate a violino e basso op.2 no 5 RV 36
Sonata na skrzypce i Continuo ‚Manchester Sonata’ No. 5 RV 759
Sonate da Camera a tre „Folia” op.1 no 12 RV 63
Wstęp bezpłatny

 

24 września 2014 /środa/ godz. 20:00
Pałac Izbicko   

Recital fortepianowy
Martin Kasik /Czechy/
W programie:
Vítězslav Novák – Memories op. 6
I. Triste
II. Inquieto
III. Amoroso
Leoš Janáček – Sonata I. X. 1905 (from the street)
I. Forboding
II. Death
Bohuslav Martinů – Trzy tańce czeskie
I. Obkrocak
II. Dupak
III. Polka
Modest Musorgski – Obrazki z wystawy
Gnom
Stary zamek
Tuileries
Bydło
Taniec kurcząt w skorupkach
Samuel Goldenberg i Szmul
Rynek w Limoges
Katakumby
Chatka na kurzej stopce
Wielka brama w Kijowie

Wstęp bezpłatny

 

26 września 2014 (piątek) godz. 19:00
Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej

Koncert symfoniczny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej
Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
Elżbieta Woleńska – flet

W programie:
Andrzej Panufnik – Uwertura Heroiczna
Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Odwieczne pieśni op. 10
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert skrzypcowy e-moll w transkrypcji na flet
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej w dniu koncertu od godz. 15:00.

 

27 września 2014 /sobota/ godz. 19:00
Parafia Rzymsko-Katolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zawadzkiem

Zespół męski GREGORIANUM *
Berenika Jozajtis – Kierownik zespołu
W programie:
Magnificat anima mea dominum
* Koncert odbywa się w ramach projektu Przywrócić blask historii – „dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”
Wstęp bezpłatny

 

28 września 2014 /niedziela/ godz. 16:00
Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie

Koncert i warsztaty plastyczne dla dzieci

Zespół LIARMAN
Susana Raso – mezzosopran, altówka, tamburyn galicyjski, bandurria
Lidia Małyszek – flet prosty sopranowy / altowy
Łukasz Gaszler – gitara
Agata Bielecka – warsztaty plastyczne
Gabriela Wąchała – taniec historyczny
Katarzyna Wybraniec – słowo o muzyce
W programie:
Muzyka dawnych mistrzów.
Nauka tańca historycznego

Wstęp bezpłatny