Serdecznie zapraszamy Państwa na muzyczną podróż po smakach i zapachach, równie słodkich i odżywczych co zniewalająco intrygujących.

Muzyka jest wpisana w treść naszego życia – dla każdego z nas znaczy coś innego, bo każdy z nas przecież czuje ją inaczej, jej dźwięki przenoszą nas do świata fantazji, pozwalając wędrować po bezkresie naszej duszy, dając jej i  wytchnienie i energię – stając się dla niej pokarmem.

Koncert Navarrete Sefardi Project – podróż po muzyce żydowskiej  to smak  kardamonu, cynamonu i goździków z domieszką gałki muszkatołowej, to ciepłe promienie słońca na twarzy i  głęboki wdech, to słodka tęsknota za tym, co nieuchwytne,  alegoryczne, a jednocześnie fizycznie odczuwalne!

Repertuar, w którym będziemy mieli ogromną przyjemność się zasłuchać, pozwoli nam wygodnie rozgościć się w Filharmonii i czerpać niekończącą się przyjemność z dźwięków płynących z saksofonu, skrzypiec czy kontrabasu. Pamiętajmy, że koncert ten, to podróż po muzyce Żydów Sefardyjskich, a ich historia związana jest z Hiszpanią, więc i flamenco – co oznacza, że nie zabraknie najważniejszych atrybutów tego gatunku: gitary flamenco i tańca. Taniec ten, sam w sobie jest opowieścią – każdy ruch w nim wykonany odzwierciedla emocje zaklęte w słowach utworu i ukazuje wrażliwość samego Artysty – niezwykle trudna, ale i piękna to sztuka – a w wykonaniu Magdaleny Navarrete i zespołu Artystów Navarrete Sefardi Project, to prawdziwa uczta dla ciała i ducha!

Do zobaczenia w Filharmonii!

 

Navarrete Sefardi Project – podróż po muzyce żydowskiej