Brak opisu obrazka
26 lutego 2022, sobota | 19:30
Bumbowe ostatki!
Koncert impresaryjny

Strefa I – 65 zł
Strefa II – 45 zł

Brak opisu obrazka


Bum Bum ORKeSTAR:

Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon

Mateusz Wachowiak – akordeon

Mateusz Sieradzan – tapan, perkusja, instrumenty perkusyjne

Bartosz Stępień – sakshorn tenorowy, wokal

Damian Marat – trąbka

Piotr Janiec – tuba

Nina Kodorska – wokal


Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.


O repertuarze:

Na zakończenie karnawału zapraszamy na niepowtarzalny koncert w wykonaniu Bum Bum ORKeSTAR – polskiego zespołu założonego w 2014 roku. Muzycy wykonują utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, chwilę potem wzruszyć rzewną melodią, a na koniec zmusić publiczność do poruszania się w rytm muzyki. Każdy koncert jest na swój sposób wyjątkowy, a momentami nawet nieobliczalny. Nazwa formacji wiąże się z rodzajem granej przez nich muzyki i sposobem w jaki ją wykonują. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy. Bum Bum ORKeSTAR to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy tym harmonię doskonałą. Są laureatami najważniejszych festiwali folkowych w Polsce, takich jak festiwal polskiego radia Nowa Tradycja, Mikołajki Folkowe czy Dragon Folk Fest.


A to ciekawostka!

Jedyna kobieta w tym męskim gronie, młoda i szalenie zdolna wokalistka Nina Kodorska jest zdobywczynią Grand Prix finału Szansy na sukces w 2008 roku. Artystka wyśpiewała zwycięstwo piosenką z repertuaru Maryli Rodowicz Łza na rzęsie. W tym samym roku została laureatką koncertu Debiuty w Opolu, brawurowo interpretując piosenkę Wojciecha Młynarskiego Moknie w deszczu diabeł.