20 lutego 2022, niedziela | 11:00
Proste historyjki o muzyce

Strefa I – 25,00 zł
Strefa II – 20,00 zł
* Dzieci do lat 4, siedzące na kolanach rodziców, opiekunów – wstęp bezpłatny.

Orkiestra Filharmonii Opolskiej

Przemysław Neumann – dyrygent

Paulina Wojdyga – prowadzenie

Po pierwsze: Koncerty rodzinne Filharmonii Opolskiej wracają po rocznej przerwie!

Po drugie: Nutka i Bemol – bohaterowie dwóch poprzednich sezonów Koncertów rodzinnych – zdążyli nie tylko zapoznać się z twórczością wybitnych kompozytorów i zwiedzić świat dzięki magicznej, latającej partyturze, ale także… dorosnąć.

Po trzecie: właśnie dlatego w 70. sezonie artystycznym swoją premierę będzie miała nowa odsłona tego uwielbianego przez publiczność w każdym wieku cyklu koncertowego.

Paulina Wojdyga – nauczycielka wychowania przedszkolnego, edukatorka kulturalna, wielka miłośniczka muzyki, twórczyni internetowa. Kobieta pełna uroku, ciepła i delikatności, a przy tym – wulkan kreatywnej energii. Mama, która faktycznie wychowuje swoje dzieci przez sztukę. Do tej pory zdradzała pomysły na twórcze spędzanie czasu z maluchami ponad dziesięciotysięcznej społeczności zgromadzonej wokół jej konta na Instagramie. Teraz opowie swoje Proste historyjki o muzyce opolskiej publiczności.

Podczas siedmiu niedzielnych spotkań dokładnie przyjrzymy się głównemu bohaterowi każdego koncertu symfonicznego – orkiestrze. Pod lupę weźmiemy poszczególne grupy instrumentów, dowiemy się jaką rolę w tym wszystkim pełni dyrygent i zastanowimy, czy orkiestra miewa u siebie zaproszonych gości. Instagramowe Proste historyjki słyną ze wspólnego śpiewania, a zatem i podczas naszych spotkań na żywo nie mogłoby zabraknąć wyjątkowych piosenek. Jak zabrzmią najwspanialsze dzieła muzyki klasycznej z autorskimi tekstami Pauliny? O tym po prostu należy przekonać się na własne uszy!

Ten cykl koncertów polecamy szczególnie najmłodszym słuchaczom oraz ich rodzicom, opiekunom i dziadkom. Treść koncertów skierowana jest szczególnie do dzieci w wieku 3-10 lat, ale jako że atmosfera podczas tych spotkań jest swobodna i rodzinna, zapraszamy również z mniejszymi pociechami – a i starszaki w wieku 12-14 lat nie powinny się nudzić.

filharmonia_opolska

proste.historyjki

Drodzy Melomani, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzegania poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wizyty w Filharmonii:

• noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie, na terenie Filharmonii oraz podczas wydarzenia. W razie potrzeby maseczkę można nabyć w kasie biletowej Filharmonii. Zasada nie obowiązuje dzieci podczas uprawiania aktywności fizycznej i nie obejmuje dzieci do 4 lat.

• dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu do Filharmonii

• złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem dostępnym na stronie www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

• zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.