19 grudnia 2020, sobota | 20:00
Koncert świąteczny

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów z 26 listopada, w kraju zostają wprowadzone nowe obostrzenia. Jednym z nich jest czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności. Dlatego z przykrością informujemy o konieczności odwołania wydarzeń z naszego repertuaru do 27 grudnia.

Informujemy, iż koncert Koncert świąteczny zaplanowany na 19.12.2020 r. zostaje odwołany.

W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę zajęć. Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy jest w kasie Filharmonii.

Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.

Zwroty biletów przyjmujemy do 31.12.2020 r.

Świątecznie to spontaniczny projekt zespołów The ThreeX oraz Riffertone – przyjaciół wspólnie muzykujących od najmłodszych lat. W programie znajdują się polskie kolędy, pastorałki i utwory wprawiające w świąteczny nastrój, zaaranżowane w oparciu o bogactwo muzycznych stylów, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

The ThreeX – czyli dwoje skrzypiec i fortepian – to absolwenci renomowanego uniwersytetu muzycznego w Wiedniu i laureaci wielu międzynarodowych konkursów. W przeciągu 17 lat istnienia trio występowało w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Koncertowało w ramach licznych festiwali w wielu renomowanych salach, takich jak Izumi Hall Osaka, Shanghai Symphony Orchestra Hall, Toppan Hall Tokio, czy Gläserner Saal słynnego wiedeńskiego Musikverein.

Riffertone to laureaci I miejsca Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji. Od stycznia 2015 roku Riffertone występuje na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Anna Dąbrowska, Natalia Kukulska, Piotr Cugowski i Kuba Badach, biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”.