Brak opisu obrazka
20 maja 2023, sobota | 19:00
Michał Bober w utworach Zbigniewa Wodeckiego

Strefa I – 60 zł
Strefa II – 50 zł

Michał Bober – wokal

Monika Wiśniowska-Basel – wokal | gościnnie

Dominik Gawroński – trąbka

Tomasz Jędrzejewski – piano

Michał Wilczyński – gitara

Piotr Sypień – bas

Tomasz Garbera – perkusja


Partnerzy:


Brak opisu obrazka      Brak opisu obrazka


Zbigniew Wodecki pierwsze muzyczne kroki stawiał w grupie Anawa, w krakowskiej Piwnicy pod Baranami i w zespole akompaniującym Ewie Demarczyk. W 1972 roku zadebiutował jako piosenkarz na Festiwalu w Opolu.

Multiinstrumentalista, piosenkarz, aktor, kompozytor, aranżer, osobowość telewizyjna. Sam o sobie mówił, że jest „śpiewającym muzykiem”. Jego cechy charakterystyczne to bujna fryzura, skrzypce, trąbka i uśmiech. Artysta przepełniony życzliwością do świata, muzyki i ludzi, a także obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru. W trakcie długich podroży, podczas tras koncertowych, w jego samochodzie nie mogło zabraknąć pestek słonecznika lub dyni, które uwielbiał.

Jest legendą polskiej muzyki rozrywkowej, czarował głosem, stylem i talentem. Aż trudno uwierzyć, że mówi się o nim i pisze w czasie przeszłym. Została na szczęście jego muzyka.


Podczas koncertu usłyszymy utwory takie jak: Opowiadaj mi tak, Rzuć to wszystko co złe, Lubię wracać tam gdzie byłem, Zacznij od Bacha, Z Tobą chcę oglądać świat, Jeden krótki dzień, Zabiorę Cię dziś na bal, Izolda, Chałupy welcome to i wiele innych. Będzie to bez wątpienia wieczór pełen muzycznych wspomnień.


Michał Bober jest wokalistą, finalistą 11. edycji The Voice of Poland – najpierw w drużynie Urszuli Dudziak, następnie w drużynie Tomsona i Barona. W programie często porównywano jego głos do Andrzeja Zauchy i Zbigniewa Wodeckiego. Od 2001 roku jest członkiem Opole Gospel Choir. Swój muzyczny warsztat szkolił podczas ogólnopolskich warsztatów wokalnych oraz jako wolny słuchacz na Wyższej Państwowej Szkole Estradowo-Jazzowej w Moskwie. Koncertował w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, w Ukrainie, w Szkocji, Rosji i na Łotwie. Od lutego 2021 roku wraz z Piotrem Karwatem prowadzi audycję w Radio RAM Nie – Tylko Jazzem.


Brak opisu obrazka