17 listopada 2019, niedziela | 18:00

Paweł Mrocheń – bas

Radek Pilarz – perkusja

Damian Wojda – gitara

Kontynuując kilkuletnią tradycję prezentowanych w Filharmonii Opolskiej koncertów klubowych Na Dwa Głosy, proponujemy w 2019 r. kolejny, szósty cykl koncertów, zatytułowany: Na Dwa Głosy. Piosenki z Opola.

Na projekt złoży się osiem koncertów w wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki i wokalistów Opole Gospel Choir – obecnie aktorów filmowych, telewizyjnych oraz artystów występujących na krajowych scenach teatralnych i musicalowych.

W nawiązaniu do tytułu tegorocznego cyklu: Piosenki z Opola, podczas koncertów zaprezentujemy zarówno wielkie polskie przeboje, jak również mniej znane piosenki, które naszym zdaniem czekają i zasługują na swoje ponowne „odkrycie”. Wszystkie nasze artystyczne propozycje połączy genius loci: Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki  w Opolu. Dołożymy wszelkich starań, aby wybór piosenek, dokonany przez nas spośród 55. letniego dorobku opolskiego festiwalu, przyniósł słuchaczom radość i na nowo zaczarował wspomnieniami.

Chcielibyśmy także podtrzymać doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji utworów, wcześniej wybranych przez Jacka Mełnickiego, z jego akompaniamentem na fortepianie.

W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści. Pragniemy również kontynuować tradycję, polegającą na wspólnym z publicznością wykonaniu jednego z przebojów. W nawiązaniu do tytułu proponowanego przez nas cyklu, finałem każdego z tegorocznych koncertów będzie przebój Ale to już było.

Zgodnie z dotychczasową tradycją, cykl zakończy grudniowy, cieszący się ogromną popularnością galowy koncert świąteczny Na 17 Głosów – z udziałem wszystkich artystów biorących udział w comiesięcznych koncertach.