14 października 2018, niedziela | 18:00
NA DWA GŁOSY
Piosenki Wielkich Nieobecnych
Bilety na wszystkie koncerty klubowe są sprzedawane wyłącznie w kasie filharmonii od strony ul. Krakowskiej. W dniu koncertu nie prowadzimy sprzedaży na terenie klubu, zapraszamy do kasy filharmonii na godzinę przed koncertem.
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 25 zł

Obecni: Barbara Kurdej-Szatan i Beata Wezgraj

Nieobecni: Great Divas – Aretha, Marilyn, Whitney…

Jacek Mełnicki – wokal / piano,

Piotr Mania
– piano,

Wojtek Kostrzewa – perkusja,

Karol Kozłowski – bas.

Zapraszamy na kolejny już koncert w ramach tak lubianego przez słuchaczy cyklu Na dwa Głosy – Wielcy Nieobecni II. W 2017r. koncerty Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl.

W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych wywodzących się z prowadzonego od 1991r.

przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr Capitol, warszawska Roma, krakowskie Variété), prezentujemy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach występują znani już Państwu wykonawcy, ale pojawiają się również nowe twarze. Jedną z nich jest Beata Wezgraj.

Beata Wezgraj – pedagog, wokalistka. Z powodzeniem uczestniczyła w różnych konkursach wokalnych, m.in. telewizyjnym Idolu Zdobyła Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej Gama 2004 w Kołobrzegu. Jako wokalistka Opole Gospel Choir miała okazję współpracować z wielkimi gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny.

Obecnie jest wokalistką w zespole No Names Coverband.

BARBARA KURDEJ-SZATAN

Jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, zdobywczyni trzech z rzędu Telekamer w kategorii „Aktorka”. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. W roku 2013 wcieliła się w rolę konsultantki w reklamach sieci Play, i to ta kampania przyniosła jej największy rozgłos i dała początek dynamicznemu rozwojowi jej kariery.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Wystąpiła w spektaklach w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pt. Proces w PWST w Krakowie (2008) i w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w spektaklu Sen Nocy Letniej (2008). W Poznaniu wystąpiła także w spektaklach: W sobotę o ósmej rano, Lobotomobil, Mary Stuart.

W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu Deszczowa piosenka jako Lina Lamont, zgarniając bardzo dobre recenzje od krytyków teatralnych i dziennikarzy show-businessu.

Zagrała w kilku telenowelach, m.in. Plebania (TVP1), Na dobre i na złe (TVP2), Barwy szczęścia (TVP2), Pierwsza miłość (Polsat), a od 2014 roku na stałe występuje jako Joanna Tarnowska w M jak miłość (TVP2). Zagrała także główne role w kinowych produkcjach Dzień dobry kocham Cię (2014) oraz Wkręceni 2 (2015).