Brak opisu obrazka
25 listopada 2018, niedziela | 18:00
NA DWA GŁOSY
Piosenki Wielkich Nieobecnych
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety 25 zł

NIEOBECNI: Mira Kubasińska, Gary Moore

OBECNI: Maria Małkiewicz i Michał WarmuzekJacek Mełnicki
wokal, piano

Paweł Mrocheń
bass

Grzegorz Król
piano

Damian Wojda
gitara

Mateusz Pilot
perkusja


Zapraszamy na kolejny już koncert w ramach tak lubianego przez słuchaczy cyklu

Na dwa Głosy – Wielcy Nieobecni II. W 2017r. koncerty Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl. W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr Capitol, warszawska Roma, krakowskie Variété), prezentujemy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach występują znani już Państwu wykonawcy, ale pojawiają się również nowe twarze.


Podczas koncertów prezentujemy zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez Wielkich Nieobecnych: m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Billie Holiday, Marylin Monroe, Miry Kubasińskiej, Grzegorza Ciechowskiego, Elvisa Presleya, we współczesnych, często zaskakujących artystycznie aranżacjach.


Kultywujemy lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie. W pozostałym repertuarze, we wszystkich koncertach, wokalistom towarzyszą będą znakomici instrumentaliści.


(JM)

fot. Tomasz Fryszkiewicz