23 września 2018, niedziela | 18:00
Piosenki Wielkich Nieobecnych
Miejsce: Klub muzyczny

Bilety: 25 zł

Bilety na wszystkie koncerty klubowe są sprzedawane wyłącznie w kasie filharmonii od strony ul. Krakowskiej.
W dniu koncertu nie prowadzimy sprzedaży na terenie klubu, zapraszamy do kasy filharmonii na godzinę przed koncertem.

NIEOBECNI: Billie Holiday i Mieczysław Fogg

OBECNI: Anna Malek i Łukasz Szuba

Jacek Mełnicki – wokal, piano

Wojtek Bergander – bass

Bartek Ziętara – piano

Jarek Korzonek – perkusja

Zapraszamy na szósty już koncert w ramach tak lubianego przez słuchaczy cyklu „Na dwa Głosy – Wielcy Nieobecni II”. W 2017r. koncerty „Na dwa głosy – Wielcy Nieobecni” cieszyły się ogromną popularnością wśród słuchaczy, dlatego postanowiliśmy podtrzymać ten cykl.

W wykonaniu ośmiu duetów wokalnych, wywodzących się z prowadzonego od 1991 r. przez Jacka Mełnickiego Opolskiego Studia Piosenki, a obecnie występujących na polskich scenach teatralnych i musicalowych (wrocławski teatr „Capitol”, warszawska „Roma”, krakowskie „Variete”), usłyszymy utwory pochodzące z repertuaru nieżyjących już wielkich artystów piosenki. W koncertach wystąpią znani już Państwu wykonawcy, ale pojawią się również nowe twarze.

Podczas koncertów zostaną zaprezentowane zarówno polskie, jak i światowe, ponadczasowe przeboje, skomponowane, napisane lub wykonywane przez „Wielkich Nieobecnych”: m.in. utwory Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Billie Holiday, Marylin Monroe, Miry Kubasińskiej, Grzegorza Ciechowskiego, Elvisa Presleya, we współczesnych, często zaskakujących artystycznie, aranżacjach.

Będziemy także kultywować lubiany i doceniony przez naszą publiczność zwyczaj wykonywania podczas każdego z koncertów tzw. „repertuaru obowiązkowego”, który zawsze stanowi pewną muzyczną niespodziankę i polega na spontanicznej prezentacji przez wokalistów trzech utworów, wybranych przez kierownika muzycznego każdego z koncertów, Jacka Mełnickiego z jego akompaniamentem na fortepianie akustycznym. W pozostałym repertuarze we wszystkich koncertach wokalistom towarzyszyć będą znakomici instrumentaliści.