Brak opisu obrazka
14 czerwca 2019, piątek | 11:00
Otwarta Próba Generalna

Bilety 7 zł

Próba generalna do koncertu z cyklu STREFA GWIAZD / POLSKA MUZYKA ZAPOMNIANA


 


Otwarte próby generalne


Piątkowe poranki w Filharmonii Opolskiej nie są kolejnym zwykłym dniem pracy. W tym czasie odbywa się najważniejsza próba – próba generalna. Jest to ostatni moment na wprowadzenie poprawek przed wieczornym koncertem.


Dla słuchaczy jest to okazja, aby uczestniczyć w procesie kreowania sztuki. Zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, w jaki sposób profesjonalni muzycy przygotowują się do wykonania koncertu. Spotkania te dają możliwość poznania tajników pracy orkiestry symfonicznej, obserwowania niezwykle ważnej pracy dyrygenta, a także obcowania z wybitnymi artystami.


Program zaprezentowany podczas Otwartej próby generalnej ustalany jest przez dyrygenta na podstawie efektów tygodniowej pracy z orkiestrą.

Dyrygent również ustala dokładny czas trwania próby – Otwarta próba generalna może trwać ok. 45 – 60 minut.


Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych na spotkanie z zaproszonymi przez nas dyrygentami, solistami, a także muzykami Filharmonii Opolskiej!


 


Dla zainteresowanych grup* zorganizujemy pogadankę nt. programu oraz savoir vivre’u w Filharmonii. Spotkanie to rozpocznie się 45 minut przed rozpoczęciem próby generalnej.


*chęć uczestnictwa w pogadance proszę zgłaszać przy zapisach na próby.


 


Opłata za udział w zajęciach: 7 zł


Nauczyciele i opiekunowie grup uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń.


Brak wolnych miejsc.