4 lutego 2022, piątek | 10:30
Otwarta Próba Generalna

Bilety 7 zł

Piątkowe poranki w Filharmonii Opolskiej nie są kolejnym zwykłym dniem pracy. W tym czasie odbywa się najważniejsza próba – próba generalna. Jest to ostatni moment na wprowadzenie poprawek przed wieczornym koncertem.

Dla słuchaczy jest to okazja, aby uczestniczyć w procesie kreowania sztuki. Zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć, w jaki sposób profesjonalni muzycy przygotowują się do wykonania koncertu. Spotkania te dają możliwość poznania tajników pracy orkiestry symfonicznej, obserwowania niezwykle ważnej pracy dyrygenta, a także obcowania z wybitnymi artystami.

O godzinie 10:30 na Scenie klubowej rozpoczynamy spotkanie pogadanką nt. prezentowanego podczas próby generalnej programu, jak również przedstawiamy savoir vivre instytucji kultury. Pogadanka jest integralną częścią otwartej próby generalnej.

O godzinie 11:00 w Sali koncertowej rozpoczyna się próba z orkiestrą. Program zaprezentowany podczas Otwartej próby generalnej ustalany jest przez dyrygenta na podstawie efektów tygodniowej pracy z orkiestrą. Dyrygent również ustala dokładny czas trwania próby – Otwarta próba generalna może trwać ok. 45 – 60 minut.

Zapraszamy serdecznie uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na spotkanie z zaproszonymi przez nas dyrygentami, solistami, a także muzykami Filharmonii Opolskiej!

Próba do koncertu 04.02.2021 Rozśpiewać szkło

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłata za udział w zajęciach: 7 zł

Nauczyciele i opiekunowie grup uczestniczą w zajęciach nieodpłatnie.

UWAGA!

Ze względu na pracę artystyczną, grupom spóźnionym nie gwarantujemy wejścia do Sali koncertowej.

Dyrekcja Filharmonii Opolskiej zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.