Brak opisu obrazka
22 stycznia 2022, sobota | 18:00
Radosne świętowanie – koncert dla Babci i Dziadka
Opolskie ma głos

Strefa I – 45 zł, 
Strefa II – 25 zł

Brak opisu obrazka


Opole Youth Choir

Magdalena Wójcik-Gugulska – kierownik chóru


Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas koncertu, zgodnie z zalecaniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dostępnymi w Regulaminie Bezpieczeństwa na stronie internetowej www.filharmonia.opole.pl/regulaminy.


O repertuarze:

Zapraszamy na koncert, który wprost eksploduje młodością i świeżością. Będzie to prawdziwa bomba energetyczna! W repertuarze znajdą się piosenki popowe, gospelowe i rockowe, zarówno te, które uznawane są za klasyki gatunku, jak i zupełnie nowe. Usłyszymy między innymi Shout to the Lord, Viva Forever, Down by the Riverside, From Now On, Sunrise, Sunset, Kraina Lodu Medley czy The Show Must Go On.

Opole Youth Choir (OYC) to muzyczna rodzina, która została założona w listopadzie 2015 roku, przez Magdalenę Wójcik-Gugulską, by zainspirować młodych ludzi, zachęcić ich do rozwijania swoich talentów i dać im szansę występów na wysokim poziomie. Obecnie chór to ponad czterdziestu młodych wokalistów w wieku od 6 do 21 lat, pracujących w poszczególnych grupach wiekowych oraz wspólnie. Pierwszy koncert zespołu odbył się 12 czerwca 2016 roku w Filharmonii Opolskiej. Po niespełna roku przygotowań, młodzi artyści wykonali: I Follow River, Viva Forever, Let it Be, Shout to the Lord. Przynajmniej połowa z osób biorących udział w debiutanckim koncercie nadal śpiewa w chórze.

Chór jest laureatem wielu nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach, a także zwycięzcą plebiscytu telewizji regionalnej TVP3 O!polskie o poranku.


A to ciekawostka!

Chóry dziecięce mają swoją długoletnią tradycję, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wykonują najróżniejszy repertuar – od wielkich dzieł oratoryjno-kantatowych, po piosenki świąteczne, gospel czy muzyczną literaturę dziecięcą. Do najsłynniejszych chórów dziecięcych należą: London Boy Singers (Wielka Brytania), Boni Pueri (Czechy), Les Petits Chanteurs de Passy (Francja), Piccolo Coro dell’Antoniano (Włochy), jak również polskie zespoły Poznańskie Słowiki, Poznański Chór Chłopięcy, Skowronki, Puellae Orantes, Don Diri Don czy Artos.