Brak opisu obrazka
3 grudnia 2023, niedziela | 18:00
Swingowym śladem przez Amerykę

Bilety:
I strefa – 60 zł
II strefa – 50 zł

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Michał Hadasik – fortepian i prowadzenie koncertu

Jessica Heim – wokal

LaLa Deaton – wokal

James Richardson – wokal

Russell Hospedales – wokal

Luigi Leoni  – gitara elektryczna

Żenia Betliński – kontrabas

Ladislav Benda – perkusja


W programie:

przeboje muzyki amerykańskiej takich wykonawców jak Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald.


 


Kojarząca się z krakowskim klimatem, choć po części opolska, Scena pod Regałem pod dyrekcją Michała Hadasika wystąpi ponownie w Filharmonii Opolskiej. Tym razem z gośćmi prosto ze Stanów Zjednoczonych, zespołem JaLaJeRu, prezentując przeboje muzyki amerykańskiej.


Zrządzenie losu to jedyny sposób na opisanie historii powstania jazzowej grupy wokalnej JaLaJeRu z Nashville. LaLa Deaton, Jessica Heim, Russell Hospedales i James Richardson to nie tylko wokaliści. Każdy z nich wnosi niewiarygodnie bogate doświadczenie wykonawcze z lat pracy na scenie muzycznej w Nashville, Nowym Jorku i Los Angeles. Niektórzy występują jako support z najbardziej rozpoznawalnymi nazwiskami muzyki country i pop. Piszą i aranżują przeboje, koncertują też dla tysięcy osób podróżujących na największych statkach rejsowych na świecie.


Połączenie talentu i techniki wokalnej JaLaJeRu z ich umiejętnością komponowania nietuzinkowych utworów i tworzenia aranży sprawia, że ich występy są bogatym i wyjątkowym doświadczeniem dla entuzjastów jazzu wokalnego.



 


Brak opisu obrazka


James Richardson dorastał w Milford w stanie Michigan, w wiosce na zachód od Detroit. Zaczął śpiewać w trzech głosach harmonijnych oraz grać muzykę akustyczną w trio folkowo-blugrassowym ze swoim bratem bliźniakiem Shaunem i kuzynką Carmen. Jako nastolatek James zaczął zakochiwać się w harmonii jazzowej i improwizacji wokalnej. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie jazzoznawstwa na Western Michigan University. Richardson ma ogromne doświadczenie jako wszechstronnie utalentowany wokalista, występujący ze znakomitymi artystami Deborah Brown, Randym Breckerem, Chico Pinheiro i Benem Foldsem z Detroit Symphony Orchestra.


Co więcej, jego wokalno-jazzowe wykonania zostały docenione przez magazyn Downbeat w 2016 i 2017 r. oraz nagrodę Nashville Industry Music Awards (NIMA) w 2020 r. Peter Eldridge z New York Voices opisuje Jamesa jako „jedną z tych nielicznych osób, u których to wszystko się dzieje”. – Niezrównany talent, wyjątkowo fascynujące brzmienie wokalu oraz otwartość i kreatywność sprawiają, że widz podczas jego występów zawsze przeżywa niezapomniane chwile.



LaLa Deaton to piosenkarka jazzowa country i big bandowa z Nashville, autorka tekstów, producentka i wokalistka sesyjna, posiadająca dwa albumy studyjne, szereg nagród , autorka tekstów i aranżacje, współpracująca z wieloma producentami z całego świata. LaLa rozpoczęła swoją solową karierę nagraniową wydając popowo/country EPkę Dare, po której ukazał się jej chwalony w branży, całkowicie autorski, samodzielnie wyprodukowany świąteczny album big bandu w stylu lat 40. XX wieku, Christmassing: New Classics for the Old Soul. LaLa stworzyła swój Grand Ole Opry w 2018 r., a w 2019 r. była nominowana do australijskiej nagrody Golden Guitar Award w kategorii „Album roku z tradycyjnym country” artysty Angusa Gilla, na którym znalazł się utwór tytułowy Welcome to My Heart. Jej muzyka była prezentowana w filmach i telewizji, a jej piosenki zostały nagrane i wykonane przez ponad 30 artystów. Kiedy nie tworzy własnej muzyki, pracuje sesyjnie, koncertuje się i występuje na festiwalach w Stanach Zjednoczonych a także tworzy tekst i aranżuje dla swojego kwartetu jazzowego JaLaJeRu.



Piosenkarka, aktorka, lalkarz, prowadząca i modelka Jessica Heim rozpoczęła swoją karierę w sesji sesyjnej Music City Scene, śpiewając i występując z artystami i autorami piosenek country. W 2008 roku przyjęła swój pierwszy kontrakt jako główna wokalistka na dużej linii wycieczkowej i zamieniła swoje „życie na lądzie” na koczownicze na morzu i poza nim. W przerwie między kontraktami na rejsy na statkach wycieczkowych przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie śpiewała i tańczyła w programie Sesame Street Live! Jessica niedawno wróciła do Nashville z Czech, gdzie już czwarty rok występowała jako wokalna headlinerka. Kiedy nie podróżuje po świecie, Jessica przebywa w okolicach Nashville, tworząc muzykę ze swoim kwartetem wokalnym JALAJERU, bawiąc się podczas występów nawiązujących do lat 70., tworząc barwną sztukę we wszystkich jej formach podczas zajęć dla młodzieży i zajęć rozrywkowych, wywołując emocje u widzów na płaszczyźnie muzyczno-teatralnej.



Z rurami gładkimi jak aksamit i stylem przypominającym dawnych wielkich, jazzowych piosenkarzy Russell Hospedales jest często nazywany przez swoich muzycznych rówieśników „Buttah”. Jego prezencja, sprawność wokalna i umiejętność hipnotyzowania i zniewalania publiczności, są porównywane do SINATRY u szczytu kariery. Silna fascynacja dżinglami radiowymi i towarzyszącymi im harmoniami zmusiła Russella do rozpoczęcia aranżacji już w wieku 13 lat i zainspirowała go do włączenia tego, co usłyszał, do materiału, który obecnie śpiewa w grupie wokalnej JALAJERU. Russell studiował w Brooklyn Conservatory Of Music w Nowym Jorku… Przez lata śpiewał z różnymi grupami wokalnymi, zyskując tym samym sławę zarówno jako wokalista solowy, jak i aranżer wokalny w Nowym Jorku i okolicach Nashville. Jego aranżacje stały się dobrze znane ze swoich zawiłych i chromatycznych wykonań oraz bujnego, chrupiącego brzmienia, które jego fani i inni piosenkarze nazywają „jedynym w swoim rodzaju geniuszem”.



Artystom JaLaJeRu będzie towarzyszył kameralny zespół Sceny pod Regałem pod dyrekcją opolanina Michała Hadasika: absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego oraz PSM im. F. Chopina w Opolu, który obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego wrocławskiej Sceny pod Regałem.


 



Materiały własne Artystów.