Brak opisu obrazka
8 czerwca 2024, sobota | 19:00
Tango prosto z Argentyny z polską duszą

Bilety:
I strefa – 60 zł
II strefa – 50 zł

Brak opisu obrazka


Luciano Torres – bandoneon

José Torres Duval – gitara, wokal

Lina Gómez Carvajal – flet

Javier Torres Duval – wokal

Magdalena Lechowska – wokal

Mateusz Krystian – piano


W programie:

klasyczne tanga, milongi oraz walce wielkich kompozytorów takich jak: Aníbal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla i Osvaldo Pugliese, a także polskie tanga w nowych południowoamerykańskich aranżacjach.


Unikatowe połączenie dwóch odległych tradycji tangowych w wykonaniu wybitnych artystów z Argentyny i Polski! San Luis Tango nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/fuzja folkowa i polska wokalistka Magdalena Lechowska prezentują najpiękniejsze argentyńskie i polskie tanga w mistrzowskim wykonaniu.


San Luis Tango to argentyński zespół stworzony w 2006 r. przez wybitnych instrumentalistów i śpiewaków tanga o międzynarodowej renomie! Laureat wielu prestiżowych nagród. Pomiędzy 2008 i 2020 rokiem zespół odbył ponad 20 udanych tras koncertowych, występując w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje siedmioro artystów, których wspólną misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata.


San Luis Tango jest laureatem licznych prestiżowych nagród: w 2009 r. zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis,(Argentyna). W 2011 r. zespół otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „zespół instrumentalny” i „objawienie” podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna, a  w 2012 r., pierwszą nagrodę w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba,(Argentyna). W 2016 r. San Luis Tango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño Nasza tradycja.


Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach oraz walcach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Wraz z Magdaleną Lechowską, polską wokalistką wychowaną w Ameryce Południowej, prezentują nie tylko wybitne argentyńskie tanga, ale także najpiękniejsze polskie tanga w nowych południowoamerykańskich aranżacjach.


Brak opisu obrazka

fot. Marta Rybicka