Brak opisu obrazka
27 listopada 2020, piątek | 19:00
WIELKA CISZA – RZECZ O BEETHOVENIE
Speaking Concerts

Szanowni Państwo,


zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów z 26 listopada, w kraju zostają wprowadzone nowe obostrzenia. Jednym z nich jest czasowe zamknięcie instytucji kultury dla publiczności. Dlatego z przykrością informujemy o konieczności odwołania wydarzeń z naszego repertuaru do 27 grudnia.


Informujemy, iż koncert Wielka cisza – rzecz o Beethovenie zaplanowany na 27.11.2020 r. zostaje odwołany.


W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę zajęć. Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy jest w kasie Filharmonii.


Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.


Zwroty biletów przyjmujemy do 31.12.2020 r.


 


 


Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej

Wojciech Kubica – fortepian

Marcin Sompoliński – dyrygent, prowadzenie koncertu


 


Drodzy Melomani, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną prosimy o przestrzegania poniższych zasad bezpieczeństwa podczas wizyty w Filharmonii:



  • noszenie maseczki ochronnej/przyłbicy zakrywającej usta i nos, zapewnionej we własnym zakresie, na terenie Filharmonii oraz podczas koncertu. W razie potrzeby maseczkę można nabyć w kasie biletowej Filharmonii

  • dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym znajdującym się przy wejściu głównym do Filharmonii oraz we foyer

  • złożenie obowiązkowego pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia przy wejściu na koncert, zgodnie ze wzorem: Oświadczenie o stanie zdrowia

  • zachowania dystansu 1,5 metra od innych uczestników koncertu


Regulamin bezpieczeństwa w trakcie epidemii SARS CoV 2


 


Brak opisu obrazka


Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.


Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania Eroiki, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:



  • Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?

  • Co mówi o nim Lista Schindlera?

  • Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?

  • Na czym polegają związki Beethovena z Polską?


Wykonawcami koncertu będą m.in.:


Brak opisu obrazka

fot. Bogusław Fiks


Wojciech Kubica – urodził się w 1980 roku w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Państwowej Szkole Muzycznej Ist. w Goleniowie w klasie Magdaleny Kochan. W 1999 roku ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Szczecinie w klasie dr Mikołaja Szczęsnego. W 2004 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joanny Domańskiej. W roku 2005 ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w klasie prof. Grzegorza Kurzyńskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W wieku 12 lat po raz pierwszy wystąpił z orkiestrą. Jako solista i kameralista koncertował w całej Polsce (m.in. Wrocław, Szczecin, Wałbrzych, Łódź, Lublin, Olsztyn, Płock, Łomża, Poznań, Kraków, Warszawa, Zakopane) i za granicą (Białoruś, Belgia, Chiny, Hiszpania, Jordania, Niemcy, Rosja, Włochy, Ukraina). Bogaty repertuar Wojciecha Kubicy obejmuje utwory od baroku po muzykę współczesną ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej przełomu XIX i XX wieku.


Ankieta


Moje ulubione miejsce na ziemi to


Mój dom.


Gdybym nie był muzykiem, pewnie byłbym


Pianistą.


Za największy sukces artystyczny uważam


Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.


Człowiek, którego podziwiam


Jan Paweł II i moja żona.


Co lubię czytać


Książki historyczne i polityczne a w wolnych chwilach kryminały.


Kompozycja, która jest dla mnie szczególnie ważna


Trzeci koncert Sergiusza Rachmaninowa, marzenie na które zawsze jest za mało czasu.


 


Brak opisu obrazkaMarcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.


 


 


 


 


Brak opisu obrazka