Brak opisu obrazka
14 marca 2020, sobota | 18:00
EMERALDIA
Spektakl muzyczny dla dzieci i młodzieży oparty na tradycyjnej muzyce i tańcu irlandzkim.

Szanowni Państwo,


w związku z decyzją Władz RP od 12 do 25 marca 2020 roku zawieszamy działalność koncertową Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Wszystkie bilety na koncerty w tym terminie podlegają zwrotowi.


W przypadku chęci otrzymania zwrotu pieniędzy za bilety zakupione przez internet prosimy o kontakt mailowy pod adresem: kasa@filharmonia.opole.pl, w treści wiadomości podając swoje imię i nazwisko oraz datę koncertu, którego dotyczy zwrot.


Zwrot biletów zakupionych stacjonarnie możliwy będzie w kasie Filharmonii po zakończeniu okresu kwarantanny (również po terminie odwołanych koncertów) do końca bieżącego sezonu artystycznego. Wyjątkowo zwrot biletów możliwy będzie bez dowodu zakupu.


Melomani posiadający wykupione abonamenty otrzymają propozycję wyboru innych koncertów organizowanych przez Filharmonię Opolską.


Na pozostałe koncerty zwroty biletów będą przyjmowane zgodnie z Regulaminem koncertowym Filharmonii Opolskiej.


Licząc na Państwa zrozumienie życzymy zdrowia i prosimy o pozostanie z nami w kontakcie za pośrednictwem strony internetowej www.filharmonia.opole.pl i naszego fan page’a na Facebooku.


Dyrekcja Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera


 


Twórcy:


muzyka: tradycyjna irlandzka/Magdalena Wójcik-Gugulska/Adam Kędzia

choreografia: Alicja Ożga/Monika Leszyńska/Magdalena Stelmach

aranżacje muzyczne i wokalne: Michał Warmuzek/Adam Kędzia/Magdalena Wójcik-Gugulska

fotografie: Marta Ostrowska  


kostiumy, scenografia: Renata Lipka  


Brak opisu obrazka


Emeraldia to spektakl muzyczny napisany specjalnie dla dzieci i młodzieży utalentowanej artystycznie. Czerpie on z irlandzkiego dorobku muzycznego, tanecznego oraz kulturowego.


W Emeraldii wystąpią dzieci i młodzież z województwa opolskiego w wieku od 7 do 17 lat. Zaprezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Fundamentem musicalu jest tradycyjna muzyka irlandzka i podziwiany na całym świecie taniec irlandzki, a fabuła spektaklu czerpie z legend i wierzeń tego kraju.


Podczas przedstawienia widzowie będą mogli usłyszeć takie utwory jak: Oh Danny Boy, The Lord of the Dance, The Butterfly, czy Siúil A Rún, wsłuchać się w brzmienie tradycyjnych irlandzkich instrumentów, zobaczyć oryginalne choreografie jigów i reelów, podziwiać stroje i scenografię.


Skłócone królowe Ailis (królowa irlandzkich skrzatów – leprechaunów) i Maeve (królowa wróżek), nie pozwalają swoim poddanym na przyjaźnie. Wróżkom nie wolno tańczyć, mogą jedynie śpiewać jak ich królowa, a leprechaunom nie wolno śpiewać, za to towarzyszą swojej władczyni w tańcu. Pewnego razu wróżka, córka królowej, spotyka podczas zabawy z motylami leprechauna, córkę drugiej królowej. Postanawiają się znów spotkać w tajemnicy przed swoimi matkami. Po wspólnym śpiewaniu i tańcach, chcą dowiedzieć się dlaczego muszą się ukrywać i nie mogą łączyć swoich mocy (śpiewu i tańca). Aby znaleźć odpowiedź udają się w daleką i niebezpieczną drogę do najważniejszej w Emeraldii, wszechobecnej i wszechwiedzącej Wielkiej Banshee. Po drodze spotykają Clurichauny (kuzynów leprechaunów), jednorożce Enbarr o powiewającej grzywie, trolle i leśne zwierzęta, aż w końcu docierają do zamku. Wielka Banshee opowiada im historię waśni pomiędzy dwiema królowymi. Doradza, aby wypili magiczny napój z białej koniczyny, dzięki któremu zapadną w głęboki sen. Czy zdołają odowodnić, że przyjaźń jest silniejsza od niechęci i waśni? Czy magia przyjaźni zdziała cuda?


Brak opisu obrazka

fot. Marta Ostrowska


Brak opisu obrazka    Brak opisu obrazka